Štítky: | Kultura | Tipy | Koncerty |

Tipy na vánoční akce - prožijte svátky aktivně!

Vánoční hradec Králové
Vánoční hradec Králové | autor: hradeckralove.cz

Vánoce klepou na dveře a před námi jsou vytoužené dny volna a času stráveného s blízkými. Pro ty, kdo rádi tráví čas aktivně, jsme připravili několik tipů na kulturní a sportovní akce, které se ve městě konají. Ať už se rozhodnete vyrazit za kulturou, nebo zůstat doma u rodinného krbu, přejeme vám, aby nadcházející dny naplnily svou pověst svátků klidu a pohody.

Půlnoční vánoční mše

Neodmyslitelnou součástí českých Vánoc jsou vánoční mše, na kterých se často schází i nevěřící lidé, kteří jinak do kostela nechodí. I letos na Štědrý den budou církevní hodnostáři sloužit „půlnoční“ mše hned v několika kostelech. Již v deset hodin večer začnou bohoslužby v kostele sv. Antonína na Novém Hradci Králové, kostele sv. Marka ve Všestarech a v kostele Božského Srdce Páně náměstí 28. října. Přesně o půlnoci mezi Štědrým dnem a Božím hodem pak můžete zajít i do katedrály Svatého Ducha, kostela sv. Pavla na Pouchově a kostela svaté Anny v Kuklenách.

Vánoční koncert Jaroslava Svěceného a Václava Uhlíře

Zklidnění po štědrovečerním shonu můžete nalézt 25. prosince v Městské hudební síni, kde zahrají houslista Jaroslav Svěcený a varhaník Václava Uhlíř. Vystoupení s názvem Tradiční vánočně laděný koncert nabídne k poslechu klasickou hudbu v podání dvou předních českých interpretů. První koncert začíná v 15 hodin, druhý o dvě hodiny později.

Veřejné bruslení

Milovníci aktivního pohybu mohou během vánočních svátků navštívit veřejné bruslení v druhé hale zimního stadionu. Na Štědrý den se bude bruslit dopoledne od 10 - 11,30, všechny ostatní dny až do 30. prosince bude ledová plocha přístupná od 14 do 15,30 hodin. Na Silvestra se můžete přijít „sklouznout“ od desíti do půl dvanácté dopoledne.

Vánoční rodinné putování za Jesličkami

Na druhý svátek vánoční, 26. prosince, si královéhradecká Krajská asociace sportu pro všechny připravila pro rodiny s dětmi procházku hradeckými lesy s názvem Vánoční rodinné putování za Jesličkami. Začátek akce je 15 hodin a konec je naplánovaný na půl pátou.

Filmové Vánoce v Bio Central

Na Boží hod můžete v kině Centrál od osmi hodin večer zhlédnout poslední díl trilogie z pera Johna Ronalda Reula Tolkiena Hobit: Bitva pěti armád. Na Štěpána bude Centrál od půl šesté pro diváky promítat slovensko – českou komedii Jak jsme hráli čáru, od osmi hodin pak uvede rakouský dokument Velkolepé muzeum.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více

Vedení Hradce chce šetřit na kultuře. Pořadatelé akcí se spojili a chtějí diskutovat

Škrty ve výši tří milionů na kulturním poli vyvolaly velmi negativní reakce pořadatelů akcí v Hradci Králové. Chtějí se společně bránit proti seškrtání dotací v programu Calendarium Regina. Ten sdružuje akce, které jsou podle zastupitelů a hodnotící komise důležitými pro město a…
Čtěte více

Město podpoří 25 velkých kulturních a sportovních akcí. Nejvíce dostane Rock for People

Nový program Calendarium Regina na příští rok schválili na říjnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Na tyto akce bude město poskytnuta dotace ve výši téměř sedm milionů korun. Dalších tři a půl milionu korun poskytne město na akce dlouhodobě zařazené do cyklu pořádané městskými…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme