Tesco v centru se uzavře na několik měsíců kvůli opravám. Spojí se s Atriem

"Malé" Tesco se na osm měsíců zavře.
"Malé" Tesco se na osm měsíců zavře. | autor: hradeckralove.cz

Obchodní centrum Tesco, které je v centru města, se bude rekonstruovat. Zůstane kvůli tomu zavřené asi osm měsíců. Opravy by měly začít v březnu příštího roku. Po rekonstrukci bude mít obchod úplně jinou podobu. Prostory, kde dnes můžete nakoupit především potraviny, se zmenší a v prvním patře budou s největší pravděpodobností jiné prodejny. Informaci přináší Hradecký deník. „Rekonstrukce začne prvního března, znovu otevřít bychom chtěli prvního listopadu,“ řekl Deníku majitel objektu i vedlejšího OC Atrium Martin Nový. V prvním poschodí se Tesco asi stáhne úplně. Nahradí ho jiní prodejci. Ale zatím nic není jisté, jednání ještě nejsou u konce. „Všechno je však teprve v jednání. My jsme jim nabízeli i prostory v prvním patře, protože o spolupráci s takovou zavedenou firmou máme zájem, ale Tesco zatím počítá jen s potravinami v přízemí,“ uvedl Martin Nový.

Většina dalších obchodů, které nyní mají v objektu pronajatou prodejní plochu by mělo zůstat v nájmu i po rekonstrukci. Majitel objektu jedná i s dalšími známými značkami. Nové prodejní prostory a kanceláře vzniknou i v druhém patře, kde jsou dnes sklady. Povedou tam i nové eskalátory. Kanceláře se přestěhují do třetího patra. Atrium a OD Tesco se díky opravám spojí a vznikne jedno velké centrum. Na projektu rekonstrukce se v současné době stále pracuje, oprava obchodního domu by měla stát asi 200 milionů korun. „Budeme rádi, když to nebude víc,“ řekl Martin Nový.

Obchodní dům, který vznikl podle návrhu architekta Jiřího Kučery v roce 1981, nesl asi jedenáct let název Prior. V roce 1992 koupila Prior americká společnost K-Mart a v roce 1998 se stala jeho majitelem britská firma Tesco Stores ČR.

Tesco se však v poslední době začalo nemovitostí zbavovat a loni objekt prodala. Prostřednictvím dceřiné firmy jej tehdy koupila společnost Amádeus Real.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vyroste v Kuklenách obří obchodní centrum? Musí se vyřešit doprava

Soukromý investor, který chce vystavět nové obchodní centrum s velkým parkem v hradeckých Kuklenách, musí absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Tento dokument pak bude významným podkladem pro územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné…
Čtěte více

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme