Tesco v centru se uzavře na několik měsíců kvůli opravám. Spojí se s Atriem

"Malé" Tesco se na osm měsíců zavře.
"Malé" Tesco se na osm měsíců zavře. | autor: hradeckralove.cz

Obchodní centrum Tesco, které je v centru města, se bude rekonstruovat. Zůstane kvůli tomu zavřené asi osm měsíců. Opravy by měly začít v březnu příštího roku. Po rekonstrukci bude mít obchod úplně jinou podobu. Prostory, kde dnes můžete nakoupit především potraviny, se zmenší a v prvním patře budou s největší pravděpodobností jiné prodejny. Informaci přináší Hradecký deník. „Rekonstrukce začne prvního března, znovu otevřít bychom chtěli prvního listopadu,“ řekl Deníku majitel objektu i vedlejšího OC Atrium Martin Nový. V prvním poschodí se Tesco asi stáhne úplně. Nahradí ho jiní prodejci. Ale zatím nic není jisté, jednání ještě nejsou u konce. „Všechno je však teprve v jednání. My jsme jim nabízeli i prostory v prvním patře, protože o spolupráci s takovou zavedenou firmou máme zájem, ale Tesco zatím počítá jen s potravinami v přízemí,“ uvedl Martin Nový.

Většina dalších obchodů, které nyní mají v objektu pronajatou prodejní plochu by mělo zůstat v nájmu i po rekonstrukci. Majitel objektu jedná i s dalšími známými značkami. Nové prodejní prostory a kanceláře vzniknou i v druhém patře, kde jsou dnes sklady. Povedou tam i nové eskalátory. Kanceláře se přestěhují do třetího patra. Atrium a OD Tesco se díky opravám spojí a vznikne jedno velké centrum. Na projektu rekonstrukce se v současné době stále pracuje, oprava obchodního domu by měla stát asi 200 milionů korun. „Budeme rádi, když to nebude víc,“ řekl Martin Nový.

Obchodní dům, který vznikl podle návrhu architekta Jiřího Kučery v roce 1981, nesl asi jedenáct let název Prior. V roce 1992 koupila Prior americká společnost K-Mart a v roce 1998 se stala jeho majitelem britská firma Tesco Stores ČR.

Tesco se však v poslední době začalo nemovitostí zbavovat a loni objekt prodala. Prostřednictvím dceřiné firmy jej tehdy koupila společnost Amádeus Real.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravované centrum v místě bývalého Tesca by se mohlo otevřít v listopadu

Prostory bývalého obchodního domu Tesco v centru Hradce na náměstí 28. října stále ještě obývají stavebníci. Podle informací, které zveřejnil web hkcity.cz, by se nově zrekonstruované centrum mělo otevřít v listopadu. Těch termínů už bylo několik, tak je otázkou, zda dopadne…
Čtěte více

IKEA je v Hradci. Masové kuličky a vystavené zboží tam ale nenajdete. Jde o výdejní místo

Objednávat zboží z oblíbeného obchodu s nábytkem IKEA a nechat si ho doručit až do Hradce je možné už od pondělí. V pátek 5. června bude ve výdejním místě v prostorách hypermarketu Albert v Kutnohorské ulici možné už vyzvedávat první objednávky. Služba je zpoplatněna, nicméně ve…
Čtěte více

Zónu u Tesca a obchody u Březhradu spojí cesta. Město konečně vykoupí potřebné pozemky

Stavbě cesty spojující obchodní zónu u Tesca a další obchody u Březhradu by nemělo nic překážet. Na Pražském Předměstí se městu podařilo sjednat výkup strategických pozemků, díky kterým bude možné prodloužit tuto obslužnou komunikaci. Stejně tak by díky získaným pozemkům do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme