Štítky: | obchodní dům | obchodní centrum | Tesco |

Tesco v centru Hradce bude otevřené už jen několik týdnů. Kvůli rekonstrukci se zavře

V "malém" Tescu nakoupíte potraviny už jen několik týdnů.
V "malém" Tescu nakoupíte potraviny už jen několik týdnů. | autor: hradeckralove.cz

Obchodní centrum Tesco na náměstí 28. října v centru Hradce Králové se již brzy svým zákazníkům uzavře. Naposledy se jeho dveře otevřou 17. února. Pak se obchod na několik měsíců kvůli rekonstrukci uzavře a znovu se kasy rozjedou v prosinci 2019. Opravy by měly začít v březnu. Po rekonstrukci bude mít obchod úplně jinou podobu. Prostory, kde dnes můžete nakoupit především potraviny, se zmenší a v prvním patře budou s největší pravděpodobností jiné prodejny.

V prvním poschodí se Tesco stáhne úplně. Nahradí ho jiní prodejci. „Všechno je však teprve v jednání. My jsme jim nabízeli i prostory v prvním patře, protože o spolupráci s takovou zavedenou firmou máme zájem, ale Tesco zatím počítá jen s potravinami v přízemí,“ uvedl před časem pro Hradecký deník majitel objektu i vedlejšího OC Atrium Martin Nový.

Atrium a OD Tesco se díky opravám spojí a vznikne jedno velké centrum. Rekonstrukce by měla stát asi 200 milionů korun.

Obchodní dům, který vznikl podle návrhu architekta Jiřího Kučery v roce 1981, nesl asi jedenáct let název Prior. V roce 1992 koupila Prior americká společnost K-Mart a v roce 1998 se stala jeho majitelem britská firma Tesco Stores ČR.

Tesco se však v poslední době začalo nemovitostí zbavovat a loni objekt prodala. Prostřednictvím dceřiné firmy jej  koupila společnost Amádeus Real, která vlastní sousední Atrium.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

Opravované centrum v místě bývalého Tesca by se mohlo otevřít v listopadu

Prostory bývalého obchodního domu Tesco v centru Hradce na náměstí 28. října stále ještě obývají stavebníci. Podle informací, které zveřejnil web hkcity.cz, by se nově zrekonstruované centrum mělo otevřít v listopadu. Těch termínů už bylo několik, tak je otázkou, zda dopadne…
Čtěte více

IKEA je v Hradci. Masové kuličky a vystavené zboží tam ale nenajdete. Jde o výdejní místo

Objednávat zboží z oblíbeného obchodu s nábytkem IKEA a nechat si ho doručit až do Hradce je možné už od pondělí. V pátek 5. června bude ve výdejním místě v prostorách hypermarketu Albert v Kutnohorské ulici možné už vyzvedávat první objednávky. Služba je zpoplatněna, nicméně ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme