Teplo, voda i lázně příští rok podraží. Ale poplatky za psy, popelnice a MHD v Hradci zůstávají stejné

| autor: hradeckralove.cz

V Hradci Králové si v novém roce připlatíme za teplo, vodu i vstup do krytého bazénu. Zdražuje i elektřina. Kde naopak zůstávají ceny stejné? Například jízdné městskou hromadnou dopravou se nebude zvyšovat, měnit se nebudou nájmy v městských bytech, poplatky za parkování, poplatky za psy a popelnice.

Za vodu si v Hradci průměrná tříčlenná rodina zaplatí nejvíce z Královéhradeckého kraje. Ve městě je tradičně nejdražší voda. Hradecké vodárny zvednou cenu o 1,7 procenta na 99,76 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Dražší bude i teplo. Tepelné hospodářství Hradec Králové zdraží o pět procent na 535 Kč za gigajoule. Za rok tedy rodina ve třípokojovém bytě zaplatí přibližně o 640 korun více. Připlatí si i ti, kterým topí Elektrárny Opatovice. Cena tepla od EOP vzroste v průměru o asi 2,5 procenta na 522 korun za gigajoule.

Více peněz vydáme také za elektřinu. ČEZ zdraží těm, co nemají zafixovány ceny, elektřinou netopí a neohřívají pomocí ní vodu o osm procent. Pro většinu z nich bude zdražení do 40 korun měsíčně. Za plyn zaplatí průměrná domácnost o 2,8 procenta navíc.

Za odvoz odpadu obyvatelé Hradce zaplatí stejně jako v roce 2018. Poplatek je už léta na pěti stokorunách za rok. Nebudou se měnit ani ceny jízdenek v městské hromadné dopravě.

V Hradci Králové lidé v příštím roce zaplatí více za vstup do krytého plaveckého bazénu a sousedního akvacentra. Průměrné zdražení bude činit čtyři procenta. Jedna hodina plavání v bazénu pro dospělého zdraží ze 72 korun na 75 korun. Hodinový vstup do akvacentra s vodními atrakcemi a současně do bazénu bude za 135 korun místo dosavadních 130 korun. Důvodem zdražení je růst provozních nákladů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Po Hradci jezdí pět nových autobusů. Mají i chladničky pro řidiče

Do vozové flotily hradeckého dopravního podniku během října a listopadu přibylo pět nových moderních autobusů. Vozy jsou klimatizované a mají trochu jinak uspořádaná sedadla, aby bylo uvnitř více místa. Nechybějí ani kamery, aby řidič mohl sledovat situaci ve voze. Pro řidiče je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme