Teplo, voda i lázně příští rok podraží. Ale poplatky za psy, popelnice a MHD v Hradci zůstávají stejné

| autor: hradeckralove.cz

V Hradci Králové si v novém roce připlatíme za teplo, vodu i vstup do krytého bazénu. Zdražuje i elektřina. Kde naopak zůstávají ceny stejné? Například jízdné městskou hromadnou dopravou se nebude zvyšovat, měnit se nebudou nájmy v městských bytech, poplatky za parkování, poplatky za psy a popelnice.

Za vodu si v Hradci průměrná tříčlenná rodina zaplatí nejvíce z Královéhradeckého kraje. Ve městě je tradičně nejdražší voda. Hradecké vodárny zvednou cenu o 1,7 procenta na 99,76 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody. Dražší bude i teplo. Tepelné hospodářství Hradec Králové zdraží o pět procent na 535 Kč za gigajoule. Za rok tedy rodina ve třípokojovém bytě zaplatí přibližně o 640 korun více. Připlatí si i ti, kterým topí Elektrárny Opatovice. Cena tepla od EOP vzroste v průměru o asi 2,5 procenta na 522 korun za gigajoule.

Více peněz vydáme také za elektřinu. ČEZ zdraží těm, co nemají zafixovány ceny, elektřinou netopí a neohřívají pomocí ní vodu o osm procent. Pro většinu z nich bude zdražení do 40 korun měsíčně. Za plyn zaplatí průměrná domácnost o 2,8 procenta navíc.

Za odvoz odpadu obyvatelé Hradce zaplatí stejně jako v roce 2018. Poplatek je už léta na pěti stokorunách za rok. Nebudou se měnit ani ceny jízdenek v městské hromadné dopravě.

V Hradci Králové lidé v příštím roce zaplatí více za vstup do krytého plaveckého bazénu a sousedního akvacentra. Průměrné zdražení bude činit čtyři procenta. Jedna hodina plavání v bazénu pro dospělého zdraží ze 72 korun na 75 korun. Hodinový vstup do akvacentra s vodními atrakcemi a současně do bazénu bude za 135 korun místo dosavadních 130 korun. Důvodem zdražení je růst provozních nákladů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do škol se dnes vracejí všechny děti, hradecká MHD obnoví běžný provoz

V pondělí se do hradeckých základních škol vrátí všechny děti, rotační výuka se ruší. Změny nastanou i ve frekvenci testování žáků na koronavirus, nově bude stačit test provedený jednou týdně. K běžnému provozu se dnes vrací v rámci postupného rozvolňování…
Čtěte více

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Jednička bude na Novém Hradci jezdit až do konce října jinak

V souvislosti s rekonstrukcí vozovky v ulici Hlavní v Klukách na Novém Hradci Králové dochází od 1. dubna do 31.10.2021 k úpravě objízdné trasy linky číslo 1. Spoje linky, které obvykle pokračovaly do Kluků, pojedou po objízdné trase ulicemi Mužíkova, Na Biřičce, K Biřičce a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme