Štítky: | Objížďky | uzavírka | rekonstrukce | Hlavní ulice |

Tento týden se zavře Hlavní ulice, objížďka nemůže vést přes Zámeček

Hlavní ulice v Hradci Králové projde rozsáhlou rekonstrukcí.
Hlavní ulice v Hradci Králové projde rozsáhlou rekonstrukcí. | autor: hradeckralove.cz

Ke konci tohoto týdne bude zahájena rekonstrukce Hlavní ulice, která je místní páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí v Novém Hradci. Stavební firma opravy provede za 57,8 milionů korun bez DPH. Opraveny budou chodníky a silnice, dojde také na veřejné osvětlení, obnovu zeleně a rekonstrukci zastávky MHD Kluky. Úplná uzavírka zde potrvá do poloviny prosince, celková oprava bude dokončena v první polovině roku 2022.

„Během tohoto týdne chystáme předání staveniště zhotoviteli. Ten provede kompletní rekonstrukci, která bude rozdělena do dvou etap," uvedl k rekonstrukci Hlavní ulice v Hradci Králové náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha

První etapa bude zahájena prakticky hned. Nejprve se začne úsekem od zástavby Hlavní ulice směrem od Roudničské ulice přes rockový klub U Cikána k točně MHD Kluky. Poté bude plynule navazovat další etapa na druhou stranu až po ulici Národních Mučedníků.

Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu. V rámci kompletních rekonstrukcí dojde také k obnově zeleně nebo instalaci nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se dočká také konečná zastávka MHD Kluky.

Ulice Hlavní bude kompletně uzavřena do 18. prosince letošního roku. Vzhledem k současnému nevyhovujícímu stavu souběžné ulice Zámeček, bude objízdná trasa vedena po vzdálenějších ulicích Brněnská, Palachova, Štefánikova, Zborovská a Roudničská. V místě plánovaných rekonstrukcí také současně probíhá stavba kanalizace v úseku od točny MHD po ulici K Biřičce.

Město chystá i nový povrch ulice Spojovací

Na jaře skončily práce na rekonstrukci a výstavbě nových chodníků podél ulice Spojovací v Hradci Králové. Součástí prací byly i přeložky a překopy silnice, které kvalitu povrchu této důležité komunikace v místní části Svobodné Dvory snížily. Hradecká radnice chce opravit také silnici a nyní připravuje úpravy rozpočtu města tak, aby k rekonstrukci povrchu mohlo dojít co nejdříve. Předpokládané náklady na nový asfaltový koberec jsou zhruba 5,5 milionů korun vč. DPH, k jeho položení by mohlo dojít v druhé polovině prázdnin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Školka Sluníčko se začne opravovat. Provozu by rekonstrukce bránit neměla

Mateřská škola Sluníčko v Hradci se může těšit na opravy. Měly by být hotové v listopadu. Rada města v úterý schválila výběr zhotovitele první etapy oprav mateřské školy Sluníčko, ve které bude zrekonstruován hospodářských pavilon včetně jeho vnitřních prostor, provede se…
Čtěte více

Letní kino Širák dostane lepší osvětlení, novou elektroinstalaci a wifi

Celý areál letního kina Širák prochází kompletní změnou osvětlení a elektroinstalace za dva miliony korun. Diváci se v budoucnu mohou těšit na zavedenou wifi, světla příjemná za soumraku a ve tmě i nové audio rozvody.  
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme