Štítky: | Krimi | Policie Hradec Králové | peníze | zpronevěra | svj |

Téměř pět milionů ukradl předseda SVJ před svou smrtí ze společného účtu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Hradečtí kriminalisté odložili po roce prověřování případ, na který se přišlo až po smrti pachatele. Předseda společenství vlastníků bytových jednotek se podle spisu dopustil zpronevěry, když ze společného účtu odklonil 4,7 milionu korun neznámo kam. Ovšem trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel.

Policisté se případem začali zabývat na základě trestního oznámení člena výboru jednoho hradeckého společenství vlastníků (SVJ). Poté, co vloni zemřel jeho předseda, zjistili majitelé bytů z účetnictví, že muž během sedmi let odčerpal z jejich společného účtu přes 4,7 milionu korun. 

"Organizaci, která měla ve správě dům, předkládal fiktivní faktury a zfalšované bankovní výpisy z účtu. Na společném účtu zbylo pouhých 20 tisíc korun. Policistům se i přes rozsáhlé finanční šetření nepodařilo zajistit zpronevěřené finanční prostředky, případně věci nabyté za zpronevěřené finanční prostředky SVJ. Co s penězi udělal, asi už nikdo nikdy nezjistí," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Komisař pouze konstatoval, že muž zneužil situaci ve svůj prospěch, protože členové výboru vykonávali své funkce jen formálně, selhala kontrolní komise společenství a svou roli sehrál i nezájem veškerých členů SVJ "týkající se frekvence schůzí a hospodaření s kombinací selhání kontrolních mechanismů". 

Jelikož nezjištil žádné podezřelé okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že se na protiprávním jednání zemřelého muže podílely další osoby, rozhodl o odložení věci. Pokud by 42letý muž nezemřel, hrozil by mu trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.8.2018 23:22
Jiří T (neregistrovaný)
Zpronevěra 5-ti milionů korun
Panu předsedovi zpronevěřitelovi bylo 42 roků ? a "Pán" si ho vzal k sobě ? Tak to pro něho měl brzo nachstaný očistec a káď, pod kterou bylo zatopeno :-)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme