Technické služby už začaly se zimní údržbou, posypová sůl jim zbyla z loňska

Na zimu je prý město připraveno
Na zimu je prý město připraveno | autor: mmhk.cz

Více než čtyři stovky kilometrů vozovky „hlídají“ během zimy Technické služby města Hradec Králové. O sjízdnost se starají na silnicích, cyklostezkách i chodnících. Na tuhou zimu jsou prý pracovníci připraveni, zásob mají dostatek. Loňská zima byla totiž velmi mírná a tak stovky tun posypové soli zbyly. Aktuální stav sjízdnosti vozovek zveřejňují služby každý den na svých webových stránkách. 

„V zimě se budeme starat o 104 kilometry vozovek, které jsou místními komunikacemi, a více než 330 kilometrů chodníků a stezek,“ popisuje vedoucí zimní údržby Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Technické služby jsou podle něho na zimu připraveni. V zásobě je pět sypačů, 24 strojů na údržbu chodníků, 10 traktorů s pluhem a další techniku. Kromě toho jsou v záloze další stroje od partnerů na odklízení, nakládání a odvoz sněhu.

Výhodou je i to, že zhruba 1200 tun posypové soli zbylo z loňska, kdy mrazy a sníh udeřily jen velmi lehce. Na letošní sezonu tak stačilo dokoupit 570 tun soli. „Dále disponujeme desítkami tun tříděného písku i ekologického materiálu ekogrit. To je množství, které by mělo při normálním průběhu zimy bez problémů stačit,“ dodává Pospíšil. Posypový písek navíc mohou používat každý dle svého uvážení. Zájemci ho najdou v oranžových bednách, kterých je po městě rozmístěno celkem 219. Nacházejí se na strategických místech – tedy u přechodů, školek či například škol.

Ne o všechny silnice ve městě se starají technické služby. Krajské komunikace udržuje „v suchu“ Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje. Konkrétně jde o silniční okruh, Rašínovu třídu, ulici Brněnskou, Buzuluckou, Pouchovskou, Víta Nejedlého, Bratří Štefanů, Zborovskou, Kladskou, Antonína Dvořáka či například Akademika Bedrny. Kompletní rozpis a plán zimní údržby najdete na webových stránkách technických služeb. Denně je tu také zveřejněno aktuální hlášení o údržbě.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec vysází stovky stromů a přibydou nové druhy květin, třeba krásenky

Stovky nových stromů, desítky druhů květin a návrat k mozaikovému sečení chystají na letošní rok Technické služby Hradec Králové. S první výsadbou stromů se začne na jaře, kdy se obmění část jehličnanů. Výsadba listnatých stromů je pak připravena na podzim. V létě…
Čtěte více

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

Stromy ve městě budou zavlažovat speciální vaky s vodou

Sucho. Toto slovo se v poslední době skloňuje příliš často. I letos to vypadá, jakoby se déšť Hradci vyhýbal. Vedení města se proto rozhodlo zeleni v ulicích trochu pomoci. Suchá období během léta by měly stromy nyní lépe překonávat díky zavlažovacím vakům. Městské technické…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme