Svatby, kurz vodního lyžování - to vše nově nabídne Stříbrňák

Stanové městečko - letošní novinka.
Stanové městečko - letošní novinka. | autor: kemp Stříbrný rybník

Na letošní hlavní sezónu připravil provozovatel kempu Stříbrný rybník, společnost Městské lesy Hradec Králové, několik zásadních novinek. Letos se budou v kempu vůbec poprvé konat svatby. Pro hostiny, koncerty i firemní akce budou moci návštěvníci využívat zrekonstruovanou halu s kuchyňkou a sociálním zázemím v zadní části areálu, která poskytne až 120 míst k sezení. V blízkosti této budovy také přibývají nová parkovací stání i další příjezdová cesta do areálu vedoucí od městské části Svinary. Kromě toho kemp letos nabídne také nové stanové městečko, rozšířené pláže na poloostrově i nové sportovní vyžití, třeba kurz vodního lyžování.

 

„Je vidět, že kemp Stříbrný rybník poté, co jej do své správy převzaly hradecké městské lesy, jenom vzkvétá. Již to není jen místo, kam se mohou jet lidé vykoupat, ale je to místo, kde mohou rodiny s dětmi plnohodnotně strávit čtrnáctidenní dovolenou. Kromě aktivit a možností, které nabízí samotný areál, mohou vyrazit do okolních lesů nebo zavítat na hradecké památky,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Vedle rekreace se kemp Stříbrný rybník nově stal dalším oficiálním místem pro konání svateb v Hradci Králové. „Toto považuji za zcela vhodný krok, jelikož v Hradci Králové je počet oddávajících míst velmi omezený. V tomto případě kemp nabídne nejen místo, ale také prostory pro hostinu se zázemím, pro tanec i zábavu. Na letošní rok máme v areálu naplánováno osm svateb,“ informuje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Svatebčané budou moci využít zrekonstruované prostory haly se společenskou místností v zadní části kempu poblíž podia. Prostory budou vhodné také pro velké rodinné oslavy, firemní akce nebo dětské tábory. „Budova je určena k celoročnímu provozu, je vytápěná, má sociální zázemí a kuchyňku s výdejním oknem, dále je zde také zabudované podium i dostatek stolů a židlí. Pohodlně se zde usadí zhruba 120 osob,“ doplňuje náměstek Marek. Vedle budovy je v těchto dnech dokončováno parkoviště pro zhruba třicet automobilů. Do této oblasti vede nová příjezdová cesta, a to ve směru od Svinar, aby například svatebčané nemuseli přejíždět přes celý kemp.

Stanové městečko a nové mobilní domky

V této zadní části areálu kempu přibyl také prostor pro stanové městečko. „Máme k dispozici plány z roku 1963 a už v této době se v dané lokalitě počítalo s vybudováním příjemného prostoru pro umístění stanů i karavanů. Prostor již máme připravený, nedávno jsme sem vyseli trávu. V příštím roce bychom rádi ještě tuto část kempu oživili o deset nových pevných šestiúhelných stanů pro děti, například pro tábory nebo školy v přírodě,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Směrem k hlavní pláži u restaurace postupně rostou další formy ubytování, jako jsou třeba nové mobilní domky s terasou. Právě v této oblasti ještě pro návštěvníky přibyde betonový pingpongový stůl nebo pergola se staročeskými kuželkami.

Vyčištěné a dosypané pláže

Návštěvníci budou mít letos opět daleko více možností, jak zde relaxovat a trávit svůj volný čas. „Pro letošní sezónu máme na poloostrově rozšířené pláže, které jsme nechali vyčistit a dosypat pískem. Po celém areálu přibývají desítky laviček, kde si mohou lidé odpočinout a kochat se okolím. Naopak ti, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, mohou vyzkoušet Gladiator arénu nebo vodní atrakce. V letošním roce nám přibydou kurzy vodního lyžování,“ doplňuje ředitel Zerzán. Stejně jako loni se budou moci návštěvníci těšit na letní kino, půjčovnu kol a elektrokol nebo speciální zážitkové akce.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Stříbrném rybníku chystají novinky. Novou stezku, halu i vyčištěné pláže

Lepší kvalita vody, úprava písečných pláží, nová stezka, kulturní akce v nově opravené hale či svatební obřady. Správci hradeckého kepu Stříbrný rybník - městské lesy - mají na rok 2022 mnoho plánů. V současné době pilně připravují nadcházející sezónu a doufají, že ji už…
Čtěte více

Stříbrňák už je plný sinic. Hygienici koupání rozhodně nedoporučují

Od čtvrtka 29. července skončila koupací sezona na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě. Může za to zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Se zhoršenou kvalitou vody se v hojně navštěvovaném hradeckém areálu potýkají prakticky každý rok. A koupací sezona tak na Stříbrném…
Čtěte více

Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme