Superkřižovatka u Opatovic se otevře za pět měsíců

Už od konce listopadu má být v provozu obří křižovatka u Opatovic nad Labem. Občané Hradce Králové se po ní svezou nejen při cestě do Pardubic, ale budou ji moci využít i jako rychlé napojení na dálnici D11 a časem i na rychlostní silnici R35. Ze stejného důvodu ale přes tuto křižovatku pravděpodobně do Hradce zamíří tisíce aut z dálnice. Sílí proto obavy ze zahlcení Gočárova okruhu v úseku u Fakultní nemocnice.

Tříúrovňové křížení, největší ve střední Evropě, se stane spojnicí dvou páteřních komunikací. Trasu D11-R35 napojí na tzv. Hradubickou silnici. Podle modelů se očekává, že se místo stane jedním z nejvytíženějších dopravních uzlů v republice. Podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové bude mít křižovatka strategický význam právě po dokončení čtyřproudé rychlostní silnice R35 směrem na Moravu. Od této komunikace si odborníci slibují, že odvede část aut z přetížené dálnice D1.
Od konce listopadu také začne sloužit tříkilometrový úsek Opatovice – Sedlice. Po zprovoznění křižovatky bude postupně růst ještě její třetí patro.
"Jde o vcelku unikátní stavbu, která je úžasná nejen svou velikostí, ale také technologiemi, které se tu používají. Stavbaři pracují s novým typem betonu, u kterého není třeba čekat až měsíc než zatvrdne. Už po pěti dnech má beton 75% své pevnosti. Také proto stavba opatovické křižovatky doslova roste před očima," prozradil Českému rozhlasu zmocněnec české vlády pro výstavbu rychlostní silnice R 35 Ivo Toman.
Obří dopravní stavba si celkem vyžádá investici ve výši téměř 1,5 miliardy korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.9.2009 09:31
R35P3CT (neregistrovaný)
Zahlcení? Zahlcení je teď. Od listopadu bude totální kolaps.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme