Strážníci varují před nebezpečím metylalkoholu

Alarmující situace kolem otrav způsobených požitím metylalkoholu přiměla hradecké strážníky k varování obyvatel. Za posledních pět dnů zemřelo na území České republiky po pozření této nebezpečné látky už šestnáct lidí.

Nárůst úmrtí v posledních dnech v rámci celého Česka byl pro Městskou policii Hradec Králové jasným signálem ke zvýšení plošného informování obyvatel na území města. “Hlídky strážníků pohybující se po městě, zejména pak v samotném centru, kontaktují občany a varují je před nebezpečím, které se v současné době vyskytuje a mohlo by je ohrozit,“ řekl Miroslav Hloušek, ředitel královéhradeckých strážníků.

Situací se zabývá už i vláda a kontroly se rozjely po mnoha liniích, nicméně v těchto vypjatých dnech by měli být občané maximálně opatrní. „Komunikujeme hlavně s těmi občany, kteří jsou bez domova a přebývají na odlehlých místech a svou životní situaci mnohdy řeší za pomoci alkoholických nápojů. Jim strážníci vysvětlí rizika spojená s požitím metylalkoholu. Věnují se také občanům, kteří se pohybují v denních i nočních hodinách na ulici,“ vysvětlil ředitel netypickou činnost hlídek strážníků v posledních dnech. Podle jeho slov však nelze zabránit pozdější konzumaci uschovaných balení, které si lidé mohli nakoupit v těchto dnech.

Lidé by si měli zkontrolovat své domácí a dříve nakoupené zásoby. Z dostupných informací z postižených míst se jednalo o alkohol s názvem „Vodka“ nebo „Tuzemák“.

Varují i zástupci hradecké radnice, která v těchto dnech už navázala spolupráci s Policií ČR, Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje, Českou obchodní inspekcí, Celním ředitelstvím Hradec Králové a se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. „Vzhledem k počtu obětí se jedná o katastrofu, která je navíc svou plíživostí a plošným rozsahem zákeřná a hůře kontrolovatelná. Lidé by měli být maximálně opatrní při svých nákupech a požívání alkoholických nápojů, ať už jsou kdekoliv. Opatrnost je však na místě nejen v těchto, ale i v příštích dnech,“ vyzval občany k obezřetnosti primátor města a lékař Zdeněk Fink.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Muž svěřil klíče od bytu řemeslníkům a nestačil se divit, jaké má nocležníky

Obyvatelé jednoho z hradeckých domů zavolali městskou policii na ženu, která je obtěžovala na chodbě, kde dokonce vykonala potřebu. Tvrdila, že si v domě pronajímá byt, ale neměla klíče ani žádné doklady. 
Čtěte více

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Hradecká seniorka historce o nehodě syna neuvěřila, jiným podvodníci sebrali statisíce

Když třiadevadesátileté ženě z Hradce Králové zazvonila před Štědrým dnem telefonní pevná linka, vyprávěl jí neznámý muž smyšlenou historku o nehodě jejího syna a chtěl zaplatit 300 tisíc. Seniorka naštěstí neuvěřila. Tak obezřetný ale nebyl muž z Hradecka, který přišel o …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme