Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

| autor:

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu, informoval Český rozhlas Hradec Králové.

Problém už městští strážníci v Hradci Králové zaznamenali u koupaliště Flošna, kde řidiči ohrožují bezohledným parkováním cyklisty.

„Samozřejmě se snaží parkovat ve stínu, a právě cyklostezka leží ve stínu. Ovšem právě tato její část je velmi frekventovaná. Řidiči se nesprávným parkováním dopouštějí přestupku a musí se to potom řešit buď botičkou nebo pokutou," řekla pro Český rozhlas Hradec Králové mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

To, že lidé parkují u hradecké Flošny na cyklostezce si všímá i vedoucí koupaliště Jan Konvalinka: „Návštěvníci, kteří byli v tom místě zaparkovaní, tak odjeli, ale okamžitě, během 20 minut, tak parkovali další. Takže je zapotřebí na to dávat pozor, je to tam označené jako stezka pro cyklisty a tam se samozřejmě parkovat nesmí. Musí být lidé opatrní."

Zároveň doplňuje, že budou pracovníci koupaliště upozorňovat návštěvníky, aby svá auta nenechávali stát na místech, kde to není dovolené. „Přemýšlíme i o tom, že tady vyvěsíme cedule s informacemi, že nebezpečí botiček tu hrozí. Aby se lidem návštěva koupaliště zbytečně neprodražila. To by nás mrzelo," dodal Konvalinka.

Potíže s parkováním v Hradci Králové

Potíže s parkováním nejsou jen u hradecké Flošny, ale podle města se řeší napříč celým Hradcem Králové. V částech, kde je zavedené placené parkování, není tento problém až tak velký. Situace je horší například u sídlišť.

„Nebo u jiných lokalit, kde mohou být auta bez poplatku dlouhodobě zaparkována. Tam kolikrát řidiči nechávají automobily stát bez toho, aniž by s nimi odjížděli. Samozřejmě se tam objevují zaparkované také v současnosti populární karavany nebo firemní dodávky," říká náměstek primátora Hradce Králové Pavel Marek za hnutí ANO.

A doplňuje, že problém s parkováním mohou vyřešit velké parkovací domy. Jeden takový s několika sty parkovacími místy by měl v nejbližší době začít růst na Slezském Předměstí naproti poliklinice. V současné době také město pracuje na odtahování autovraků, také tím se uvolní desítky dalších parkovacích míst.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupaliště Flošna se dnes zavírá. Má za sebou nejhorší sezónu

Koupaliště Flošna končí dnes 16. září 2021 v 19 hodin letní sezónu. Letošní 12. letní sezóna začala 4. června 2021 a doprovázely ji jak provoz omezující koronavirová opatření, tak i nepřízeň počasí. Celkově navštívilo letní koupaliště na Flošně přes 58 tisíc návštěvníků. Jedná…
Čtěte více

Ochladilo se, tak koupaliště Flošna snižuje cenu vstupného

zhledem k nepříznivé předpovědi počasí bude letní koupaliště Flošna přecházet od středy 25. srpna 2021 do režimu vedlejší sezóny. Jedná se o nejdřívější ukončení hlavní letní sezóny na Flošně od zahájení provozu v roce 2010. Vyhříván na 26 °C bude pouze plavecký 50 m bazén.…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme