Strážníci pod uniformy skryjí balistické vesty, ochrání je před stále četnějšími útoky

| autor: M

Město pořídí strážníkům balistické vesty. Ty jsou schopné nositele ochránit proti fyzickému útoku bodnou, sečnou i střelnou zbraní. Podle ředitele městské policie je taková ochrana dnes už nutností. Strážníci se totiž ve službě čím dál častěji dostávají do nebezpečných situací.

Více útokům proti policistům a strážníkům, ale i hasičům nebo záchranářům. To je neveselá statistika posledních let. I proto městská policie přiměla město k pořízení balistických vest. S vypsáním výběrového řízení už souhlasili městští radní.

„Ženy a muži zaměstnaní u městské policie přicházejí ve své práci do kontaktu s velkým počtem osob, které jsou pod vlivem alkoholu, drog či jiných návykových látek nebo jsou jinak psychicky labilní. Právě tito přestupci či osoby přistižené při páchání trestného činu nebo bezprostředně po něm, představují pro strážníky riziko v podobě nepředvídatelného chování v podobě častých fyzických útoků, ať už pěstmi nebo různými zbraněmi,“ vysvětlil nutnost vest ředitel hradecké městské policie Miroslav Hloušek.

Vesty se po pořízení stanou běžnou součástí výstroje strážníka. Ti jsou totiž ze zákona povinni poskytnout pomoc každému, kdo o ni požádá. Často se tak dostanou do velmi rizikových situací. „Balistické vesty pro skryté nošení jsou pro strážníky nutností, z našeho pohledu v dnešní době nutností, vnímáme je jako nezbytný prostředek, jak účelně chránit své životy a zdraví při výkonu pracovní činnosti v případě, že proti nim bude použita střelná, bodná i sečná zbraň,“ dodává Hloušek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme