Strážníci: Každé desáté auto může být vykradeno!

Každé desáté auto v Hradci Králové může být vykradeno! Tak varují městští strážníci i pracovníci magistrátu a přicházejí s novou kampaní na podporu prevence kriminality. Může se tedy stát, že i na vašem autě se brzy objeví preventivní samolepka s varováním.

Vniknout do vozidla je pro zkušeného zloděje poměrně snadné a odcizení věcí, které jsou ve vozidle odloženy, je pak velice rychlé - v řádu několika vteřin. Nepříjemná je nejen škoda způsobená lupičem na vozidle, ale i poškození zámku nebo rozbití skla ve dveřích.

Město Hradec Králové nyní, v rámci svých preventivních aktivit, přichází s novou kampaní. „Cílem projektu je vyhledat v ulicích města vozidla, ve kterých majitelé zanechali cenné věci, a umístit na sklo dveří informační přilnavou folii s textem Stejný čas, který byl potřebný k vylepení této informační samolepky, stačí pachateli krádeže vloupáním do motorového vozidla k odcizení věcí, které byly ve Vašem vozidle právě nyní ponechány,“ vysvětlil varování Marek Šimůnek, vedoucí odboru sociálních věcí, pod který spadá oddělení prevence kriminality.

Šimůnek ještě připomíná, že smyslem městské kampaně je touto sugestivní formou upozornit řidiče vozidel na nebezpečí odcizení věcí viditelně ponechaných uvnitř a motivovat je k větší ochraně svého majetku.

Podobné preventivní činnosti se věnují také královéhradečtí městští strážníci. „Hlídky strážníků procházejí vytipovaná parkoviště. Nejčastěji ta, která jsou u velkých obchodních domů, koupališť, hřbitovů či na sídlištích. Pokud hlídka zjistí, že ve vozidle jsou viditelně odložené cennosti, upozorní letáčkem nepřítomného řidiče na nebezpečí. Ve vozidlech bývají nejčastěji odložené dámské kabelky, kufříky, batůžky a tašky, peněženky, mobilní telefony, elektronika, ale i hotovost a další cennosti. Stejně nebezpečné je i zapomenuté stažené okénko,“ popsala preventivní práci strážníků Eva Čížková, mluvčí Městské policie Hradec Králové.

V průběhu letních prázdnin, vánočních svátků, Dušiček, ale i v době předvíkendových nákupů tak strážníci upozorňují majitele vozidel, kteří často z lehkomyslnosti lákají zloděje. "Neuvědomují si, že jejich auto není trezor a že parkoviště působí i za plného provozu jako anonymní nepřehledné místo, kde vše nahrává zlodějům," doplňuje ještě mluvčí městské policie. Dodává také, že dlouhodobá zkušenost ukazuje, že svým lehkomyslným chováním se riziku vykradení auta vystavuje až každý desátý řidič. Často je škoda způsobená rozbitím okénka i nepoměrně vyšší, než samotná krádež.

Informace k projektu a dalším preventivním aktivitám je možno získat na adrese .


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme