Štítky: | Kácení stromů | stromy | kácení |

Staré lípy v Dvorské ulici půjdou k zemi, na podzim je nahradí nové

Strmořadí v Dvorské se bude kácet.
Strmořadí v Dvorské se bude kácet. | autor: Technické služby HK

Během února se budou v Dvorské ulici ve Svobodných Dvorech kácet stromy. Přesněji půjde o 15 lip v úseku mezi ulicemi Zahrádkářská a Ovocnářská. Obnova starých a zdravotně nevyhovujících lip je spojena s celkovou opravou chodníku a sjezdů. Výsadba nových stromů proběhne letos na podzim. Stávající stromy poškozují chodník a ohrožují veřejný prostor. Kořeny poškozují živičný povrch chodníku, čímž  způsobují závadu ve schůdnosti, která není odstranitelná bez destruktivního zásahu do kořenů stromů.

"Pokácené stromy budou nahrazeny úzkokorunnou formou javoru babyka v počtu 15 kusů, které jsou odolnější vůči městskému prostředí. Změna druhové skladby náhradní výsadby je zároveň z důvodu nutnosti pravidelného redukování korun původních lip s cílem zachování průjezdního profilu na komunikaci a z důvodu poškozování fasád přilehlých nemovitostí," zní z webu hradeckých technikcých služeb.

Jedná se další etapu obnovy tohoto stromořadí spojenou s opravou chodníku. První etapa proběhla v roce 2021 v úseku mezi ulicemi Ovocnářská a Pálenecká. Na výměnu stromořadí bylo vydáno Odborem životního prostředí hradeckého magistrátu povolení ke kácení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nové a mladé stromy nahrazují ty pokácené. Technické služby je nyní ve městě sázejí

V těchto dnech vysazují pracovníci hradeckých technických služeb na území města 26 nových stromů. Jarní výsadba tak nahradí v rámci běžné obnovy pokácené stromy, které bylo nutné odstranit vzhledem k jejich špatnému zdravotnímu stavu. Rozsáhlejší výsadby nových stromů jsou…
Čtěte více

Smrky před muzeem zmizí, nahradí je magnolie a třešně

Ke konci února bude před Muzeem východních Čech pokáceno celkem pět vysokých vzrostlých smrků a tři malé, a to především s ohledem na jejich špatný zdravotní stav. V listopadu je pak nahradí nová výsadba. Historickou budovu doplní okrasné dřeviny jako třeba magnolie a podél…
Čtěte více

V Hradci se vaky s vodou osvědčily, ke stromům se dávají další

Městské stromy, které ohrožuje dlouhodobé sucho, v Hradci zachraňují za pomoci speciálních zavlažovacích vaků. Díky nim voda odtéká pomalu ke kořenům až devět hodin. Při výsadbě nových stromů je navíc využíván také granulát, který déle udrží vodu v okolí jejich kořenů. Mobilní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme