Štítky: | Kácení stromů | stromy | kácení |

Staré lípy v Dvorské ulici půjdou k zemi, na podzim je nahradí nové

Strmořadí v Dvorské se bude kácet.
Strmořadí v Dvorské se bude kácet. | autor: Technické služby HK

Během února se budou v Dvorské ulici ve Svobodných Dvorech kácet stromy. Přesněji půjde o 15 lip v úseku mezi ulicemi Zahrádkářská a Ovocnářská. Obnova starých a zdravotně nevyhovujících lip je spojena s celkovou opravou chodníku a sjezdů. Výsadba nových stromů proběhne letos na podzim. Stávající stromy poškozují chodník a ohrožují veřejný prostor. Kořeny poškozují živičný povrch chodníku, čímž  způsobují závadu ve schůdnosti, která není odstranitelná bez destruktivního zásahu do kořenů stromů.

"Pokácené stromy budou nahrazeny úzkokorunnou formou javoru babyka v počtu 15 kusů, které jsou odolnější vůči městskému prostředí. Změna druhové skladby náhradní výsadby je zároveň z důvodu nutnosti pravidelného redukování korun původních lip s cílem zachování průjezdního profilu na komunikaci a z důvodu poškozování fasád přilehlých nemovitostí," zní z webu hradeckých technikcých služeb.

Jedná se další etapu obnovy tohoto stromořadí spojenou s opravou chodníku. První etapa proběhla v roce 2021 v úseku mezi ulicemi Ovocnářská a Pálenecká. Na výměnu stromořadí bylo vydáno Odborem životního prostředí hradeckého magistrátu povolení ke kácení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stromy v Hradci pomáhají zalévat speciální vaky. Jejich počet se zvýší

K mladým stromům v ulicích Hradce Králové přibyly letos v létě další zavlažovací vaky. Díky financím z projektu re-use Hradeckých služeb se jejich počty rozšířily o více než polovinu. Doposud se v dobročinném obchodu na podporu městské zeleně vybralo více než 220 tisíc korun.…
Čtěte více

Hradecké parky i náměstí se zabarví letničkami. Vysadí se jich desetitisíce

Zanedlouho se v hradeckých parcích objeví pestrobarevná květinová výzdoba. Přes 50 tisíc letniček vysadí v následujících týdnech zahradnice Technických služeb Hradec Králové. Různě tvarované ornamenty vytvoří z celkem 31 odrůd laděných od bílé přes oranžovou a červenou až po…
Čtěte více

Dubnovými mrazíky poškozená stromořadí se nacházejí po celém Hradci

Poškození stromů od dubnových mrazíků nehlásí jen ovocnáři a lesníci, ale mrazy poničily také stromy v parcích a podél cest. Správci městské zeleně v Hradci Králové mapují škody po jarních mrazech. Poškozená stromořadí se nachází po celém městě. Některé stromy přišly o téměř…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme