Sportovní hala v Třebši začala sloužit veřejnosti

Dnes byla v dopoledních hodinách za účasti primátora Otakara Divíška a zástupců firmy Metrostav otevřena nová sportovní hala v Třebši. Sportovní areál, který vyšel na 75 milionů korun, bude již tento měsíc sloužit sportovcům z hradecké Třebše i nedaleké Benešovy třídy.

Moderní hala je majetkem města a o její provoz se bude starat Správa nemovitostí Hradec Králové. Nájemcem se stane tělovýchovná jednota Sokol Třebeš. Té patří fotbalové i tréninkové hřiště v areálu. Samotná sportovní hala má kapacitu 400 míst pro diváky k sezení a poskytuje čtyři volejbalové a tři basketbalové kurty, hřiště pro házenou, florbal či futsal. Nechybí také  moderní zázemí pro sportovce a rozhodčí. Díky mobilní dělicí stěně může halu využívat několik sportovních družstev současně. „Prvním významným podnikem, který se zde uskuteční, bude přátelské utkání ženské basketbalové reprezentace České republiky a Čínské lidové republiky. To proběhne 30. května v 17 hodin,“ uvedl tiskový mluvčí MmHK  Václav Svoboda. 
Na konci roku 2006 zadalo město výstavbu sportovní haly firmě Metrostav, která nejprve odstranila původní zchátralou tělocvičnu místního Sokola a na jejím místě postavila nové sportoviště. Jeho součástí bude také zázemí pro venkovní sporty za sedm milionů korun, které bude dokončeno  během června. Stavba zastřešené haly trvala necelé dva roky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
25.5.2008 15:04
Jan Hradecký (neregistrovaný)
Výborně - hala je o metr nižší, než aby se tam mohla hrát mistrovská utkání ve volejbalu...Za 75 miliónů slušná práce...Gratuluji!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme