Sportovní areál v Třebši se má rozrůst

Nová malá hala, větší šatny, tréninková hřiště, skate park nebo dětské dopravní hřiště. Takové jsou plány hradecké radnice a Sokola se sportovním areálem v Třebši. Během několika let by se sportoviště mohlo rozšířit na víceúčelové centrum. Rozhodujícím faktorem ale i tady budou peníze.

Hradec Králové by dostavba sportoviště v Třebši přišla na desítky milionů korun. „Stavba by mohla začít za rok. Záleží na tom, jestli na ni město uvolní peníze. Teď pracujeme na dokumentaci,“ uvedl pro Hradecký deník vedoucí investičního odboru hradecké radnice Valentýn Avramov. Největší investicí, zhruba 25 milionů korun, by podle něj měla být stavba malé haly se dvěma druhy povrchu. Hradečtí zastupitelé původně malou halu z projektu vypustili, nyní se však její dostavba do projektu vrátila.
Studii rozšíření sportoviště už má město k dispozici. Hradečtí sokoli by přivítali hlavně nové tréninkové plochy pro mladé fotbalisty, radnice by zase ráda zachránila dětské dopravní hřiště, které v Malšovicích zanikne s přestavbou stadionu. V Třebši by dopravní hřiště vzniklo nově, zázemí by mu vytvořily například i nové větší šatny.
„Vešel by se tam také menší venkovní skatepark. Je to v dostatečné vzdálenosti od obydlených domů, takže hluk by neměl vadit,“ řekl Deníku náměstek primátora Josef Malíř s tím, že město uvažuje i o využití dalších sousedících pozemků pro nová otevřená sportoviště.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme