Štítky: | Magistrát | Střezina | školy | rekonstrukce |

Společnost Prima se nejspíš bude soudit s městem. Kvůli Střezině

Rekonstrukce Střeziny vázne.
Rekonstrukce Střeziny vázne. | autor: hradeckralove.cz

Společnost Prima se chce soudit s hradeckým magistrátem. Předmětem sporu je rekonstrukce hradecké ZUŠ Střezina, kterou firma zahájila, po několika měsících však opravy skončily. Nyní chce firma od magistrátu odškodnění. Za neproplacené stavební práce a ušlý zisk si naúčtovala skoro 17 milionů korun, minulé vedení radnice tuto částku srazilo na 8,5 milionů a to současné tuto dohodu odmítlo. Prima tedy chystá předžalobní výzvu. Informaci přináší Hradecký deník.

Vyhlášená hradecká umělecká škola, mimochodem největší v republice, čeká na rekonstrukci, která si vyžádá přes 160 milionů korun. Ta je však zatím v nedohlednu. V areálu školy je staveniště a čeká se na další kroky magistrátu. Je otázkou, jestli vůbec nějaké nastanou.

Hradecká radnice zřejmě bude řešit i spor s firmou, která měla práce provést. Poté, co hradečtí zastupitelé v březnu odmítli dohodu o narovnání se společností Prima, přistane na magistrátě v nejbližších dnech předžalobní výzva. Stavební firma se tak chce domoci odškodnění za neproplacené stavební práce a ušlý zisk. Ten vyčíslila na skoro 17 milionů korun. Ještě s minulým vedením města se pak dohodla na kompromisní částce 8,5 milionu. Nové zastupitelstvo ale vyjednanou dohodu zamítlo.

Mimosoudní vyrovnání už však ve hře zřejmě není. „Není to jen tak vyplatit někomu z městské pokladny peníze. Jestliže by nás firma zažalovala, a my ten soudní spor prohráli, tak budeme mít alespoň na základě čeho je vyplatit,“ vysvětlil pro deník primátor města Alexandr Hrabálek.

Společnost Prima zahájila rekonstrukci ZUŠ Střezina v celkové hodnotě asi 160 milionů na začátku loňského roku. Pracovalo se ale jen pár měsíců. Spor mezi stavební firmou a tehdejším vedením města v čele s primátorem Zdeňkem Finkem a náměstkem pro investice Jindřichem Vedlichem vyvrcholil v červnu 2018. Prima odstoupila od smlouvy kvůli špatné projektové dokumentaci, magistrát zase smlouvu považoval za neplatnou kvůli neplnění závazků ze strany firmy.

Společnost Prima má přitom podle deníku pro soudní spor v rukou tajný trumf. Inspekční zprávu mezinárodní certifikační a inspekční společnosti TÜV NORD. Ta uvádí, že městem předložená projektová dokumentace je špatná a pro realizaci stavby nepoužitelná.

Zatímco spor mezi magistrátem a Primou zřejmě rozhodne soud, rekonstrukce mezitím může pokračovat. Staveniště, na jehož blokování ze strany společnosti si stěžoval náměstek Bláha, už je přístupné. „Prima už městu předala staveniště,“ řekl Deníku mluvčí magistrátu Petr Vinklář s tím, že město nyní provede revizi dokumentace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více

Smlouva se správcem stavby stadionu je podepsaná. Na řadě je vybrat stavební firmu

Město potažmo primátor Alexandr Hrabálek za Hradec Králové podepsal smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude vykonávat funkci správce stavby multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové. Mezi její povinnosti bude patřit činnost technického dozoru…
Čtěte více

Více než 7 milionů korun půjde hradeckým podnikatelům z programu Antivirus

Jedním z opatření programu Antivirus, který má zmírnit dopady omezení kvůli pandemii, bylo také vyplacení peněžité pomoci do výše až 25 tisíc korun hradeckým podnikatelům. Na hradecký magistrát dorazilo 412 žádostí, z nichž 96 muselo být vyřazeno, jelikož žadatelé nesplňovali…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme