Soud odmítl referendum v Březhradě

Referendum o odtržení čtvrti Březhrad od Hradce Králové se konat nebude. Návrh na vypsání referenda zamítl Krajský soud v Hradci Králové. Dal tak zapravdu zastupitelům Hradce, kteří už před časem vypsání referenda odmítli. Píše o tom Hradecký deník.

Jak uvedl asistent předsedy krajského soudu Michal Strnad, podle Zákona o obcích musí v nově oddělené obci i ve zbylé části původní obce zůstat alespoň tisíc českých občanů hlášených k trvalému pobytu. "Březhrad tuto podmínku nesplňuje,“ řekl Hradeckému deníku Strnad. Ačkoliv krajský soud potvrdil výrok zastupitelů, občané Březhradu protestující proti odtržení se nehodlají vzdát a zvažují další právní kroky. Jak v Hradeckém deníku uvedl předseda březhradské místní samosprávy Dušan Ferčák, nespokojení občané se nyní budou soustředit především na boj proti vybudování skladu oceli právě v Březhradě.
Záměr vystavět v královéhradecké čtvrti Březhrad logistické centrum oznámila loni v létě společnost ThyssenKrup Ferrosta. Zastupitelé města záměr podporují a v listopadu posvětili tím, že schválili změnu územního plánu. Ten umožní firmě začít v Březhradu stavět příjezdové komunikace k vybrané lokalitě. Učinili tak i přes ostrý nesouhlas části občanů Březhradu. Těm vadí především předpokládaný nárůst kamionové dopravy v obci, poškození zeleně a v neposlední řadě i nevzhledný objekt v těsné blízkosti jejich obydlí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.4.2009 07:19
Honza (neregistrovaný)
Nevim, jakou zelen maji na mysli, ale asi Ty poplivany kere....jako Brezhrad je hrozna cvrt. Nakonec si myslim, ze mesto konecne dela neco pro lidi, nam taky postavili log.centrum kousek od baraku, a nemuzu si stezovat, nova silnice, upravene chodniky, parkova uprava a vcelku ticho...mozna kdyby Vam tam smrdel nadale masokombinat, tak by jste to privitali....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme