"Snad nám nepřeje hokejový Bůh, nebo už to není možné" Hradec - Ústí 0:1, branka 59. Tvzník

"Snad nám nepřeje hokejový Bůh, nebo to už není možné" řekl po zápase hradecký asistent Zdeněk Vinopal. "Poslední tři zápasy prohrajeme o gól, v Kadani stejně jako dnes 1:0 a v Jihlavě dáme pro změnu pět branek, ale stejně nevyhrajeme, to je fakt nemožné." kroutil po utkání hlavou trenér. "Se Žďárem dostaneme branku dvě vteřiny před koncem a dnes?" ptal se zamyšleně asistent. Možná by se dalo opravdu hovořit o smůle, která potkala Energetiky ve dvacátém kole a nejenom v něm, ale na druhou stranu v sobotu přijela vypomoci tomuto východočeskému celku opět kompletní pětka ze sousedních Pardubic, ta si sice v utkání vypracovala tlak i šance, ale ani ty největší nedokázala proměnit, nakonec to byla právě ona, která poslala Hradec na kolena, necelou minutu před koncem Jakub Bartoň za domácí brankou neobsadil Lukáše Palečka, který přihrál volnému kapitánu hostí Danielu Tvrzníkovi a ten rozhodl.
Ihned poté co se za domácí brankou rozsvítilo červené světlo, naskočil radostí ústecký kapitán na plexisklo za Barkovou klecí a radostnými gesty komunikoval se severočeským kotlem fanoušků, než se nadál, měl na zádech skoro všechny spoluhráče. Naopak pardubičtí mladíci leželi bezvládně na ledě a Martin Barek "zapadlý" snad minutu v brance. Ze slušně zaplněného publika, které se celých 59. minut bavilo parádním hokejem nebylo najednou slyšet ani hlásky. Není divu, že se také bavilo, domácí tým měl téměř po celou dobu převahu, ve třetí třetině se dostalo Ústí pouze třikrát do obraného pásma Hradce, ale i to jim na výhru nakonec stačilo. Pomoci přijela i dnes v tomto velice důležitém zápase kompletní pardubická pětice hráčů, Petr Koukal, Petr Průcha a třetí v útoku byl Jan Kolář. Za zády měli velezkušeného obránce Tomáše Pácala a mladíka Jakuba Bartoně. Zejména ve druhé třetině často motali hlavu Michalu Fikrtovi, který se do ústecké branky postavil po tří zápasové pauze. První vážná šance se ale naskytla Pavlu Suchému ještě v úvodním dějství, ale Fikrt jeho příležitost vystihl. Mohli to být právě hosté, kdo mohl jít do vedení a to zhruba v polovině zápasu, kdy ve vlastním oslabení nechala domácí obrana nebezpečně vystřelit jednoho z aktivních hostujících útočníků, který právě vyvážel kotouč ze třetiny, dělovkou nastřelil Barkovo břevno a v publiku to pouze zašumělo. Stejná divácká reakce byla i na několik šancí Energetiků, zejména pak když byla na ledě již zmiňovaná lajna ze sousedních Pardubic, mladíci si sice řadu vyložených šancí vypracovali, ale v jejich zakončení už tak úspěšní nebyli. Když se neujaly ani ty největší, ve třetím dějství, udeřili z čista jasna severočeši. Minutu a sedm vteřin před koncem se vhazovalo v hradeckém pásmu, na buly se postavil Petr Průcha, ten však souboj s hradeckým odchovancem Jirkou Hubáčkem prohrál, puk se dostal do rohu kluziště, Jakub Bartoň nechal až moc prostoru pro Lukáše Palečka a nabídnutou přihrávku hostující kapitán Daniel Tvzník pohotovou střelou bez přípravy využil a rozhodl tak o tom, že si ústečtí Lvi odvezou z Hradce důležité tři body. V dresu domácího celku se již dnes objevily dvě nové tváře. Tou první byl Robert Štefan (na snímku), bratr známého Patrika Štefana, který působí v HNL. Robert se vrátil ze zámoří, kde se neprosadil podle svých představ a zavítal právě na východ Čech. Ještě před svým příchodem nastupoval v druholigové Příbrami, odkud pochází. "Tam nastupuje i nyní na střídavý start, pro každého hráče je dobré když může hrát co nejvíce. Je to určitě šikovný centr" řekl na jeho adresu hradecký asistent Zdeněk Vinopal. Druhou posilou je zkušený vsetínský obránce Zbyněk Spitzer, ten nastupoval v první pětce a určitě byl v zápase hodně vidět "Odvedl to co jsme od něho očekávali, tedy zodpovědný a bezchybný výkon. V přesilovkách puk umí podržet a i vystřelit a to je také důležité" dodal k druhé posile hradecký asistent. Po zápase jsme se zeptali nejprve trenéra hostů Jindřicha Setikovského, co by mohl říci k utkání. Ten byl otevřeně moc rád za body, které v Hradci jeho mužstvo získalo."No tak teď už můžu být spokojený, vyhráli jsme, vstřelili jsme branku minutu před koncem, co může být hezčího. Podle mého názoru byl dnes k vidění kvalitní hokej, nám výborně zachytal v brance Michal Fikrt a to byl základní kámen úspěchu. Měl i dobře postavené tyče, které dvakrát odolaly, nejprve myslím po střele Frosche a pak v poslední třetině jak střílel Koukal" vyzdvihl práci i dobře postavené tyče tohoto mladého brankáře hostující trenér. Na závěr dodal, že souhlasí s tím, jakou má Hradec neobvyklou smůlu. "Víte, to je doopravdy moc smutné, Hradec je silné mužstvo, navíc mu vypomáhají sousední Pardubice, teď posílili třeba o zkušeného Spitzera, který je určitě pojmem, hráli úplně jiný hokej nežli u nás, fakt o mnoho lepší, ale prohráli a to si určitě nezasloužili" Hradecký asistent Zdeněk Vinopal mohl pouze smutně poznamenat to, co už diváci mohli v komentářích z posledních zápasů číst několikrát. "Určitě jsme nehráli špatně, ale prohráli, co víc mám k tomu říct, nemám slov..." zamyšleně sklopil hlavu. "Kdo byl na stadionu a viděl to, tak si určitě svůj obrázek udělá, myslím si, že nikdo nemůže říct, že bychom hráli špatně a myslím si, že jsme podle mého názoru rozhodně horší nežli čtvrtý celek tabulky Ústí nebyli, ale hraje se na body a ne na kdyby a ty má Ústí a ne my" dodal asistent HC VČE. V dalším utkání zajíždí Energetici ve středu na led Žďáru nad Sázavou. Sestava HC VČE: Bárek - Spitzer, Kostka, Bartoň, Pácal, Matějíček, Hendrich (Fejgl) - Polák, Fišer, Nohejl, Kolář, Koukal, Průcha, Suchý, Štefan (50. Beck), Frosch, (Kolařík, Vašata, Komárek) Branky: 58:53 D.Tvrzník (Paleček, Hubáček) 0:1, vyloučení: 4:7 střely: 29:29 diváků 1700.