Štítky: | Slatina | ulice |

Slatina má novou ulici. Jmenuje se Pod Spáleníkem

Zastupitelstvo Hradce nový název ulice schválilo.
Zastupitelstvo Hradce nový název ulice schválilo. | autor: MMHK

V lokalitě nové příměstské zástavby městské části Slatina v Hradci Králové vznikla nová ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování na základě návrhu komise místní samosprávy a doporučení komise pro pojmenování ulic v pondělí schválili zastupitelé. Ve městě vzniknou nové ulice i několikrát do roka, tyto změny má na starosti komise pro pojmenovávání ulic.

„Jako první přišla s tímto návrhem komise místní samosprávy, která lokalitu, ve které ulice vznikla, nazývá pod Spáleníkem podle nedalekého kopce Spáleník. Návrh poté posvětila také komise pro pojmenovávání ulic a schválila rada města. Nyní jej odsouhlasilo ještě zastupitelstvo a název je od této chvíle oficiální“ říká vedoucí odboru správního Magistrátu města Hradec Králové Terézia Vitáková. Nově vzniklá komunikace je napojena na Librantickou ulici na konci Slatiny.

V Hradci Králové dojde ke vzniku a pojmenování nové ulice několikrát do roka. „Samozřejmě vznik nových ulic se odvíjí od intenzity stále se rozmáhající výstavby, s kterou souvisí i potřeba pojmenování nových ulic. Někde také může dojít pouze k prodloužení uliční čáry se stávajícím názvem ulice. Všechny tyto změny musí vždy projednávat komise pro pojmenování ulic,“ doplňuje Vitáková.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny…
Čtěte více

Hlavní ulici na Novém Hradci čeká kompletní rekonstrukce

Město Hradec Králové chystá kompletní opravu Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí. Kromě oprav chodníků a silnice dojde také na veřejné osvětlení, obnovu zeleně a rekonstrukci zastávky MHD Kluky. Pozor, kvůli stavbě splaškové kanalizace se…
Čtěte více

Stavba cyklostezky do Slatiny se stále nedaří, majitelé odmítají prodat pozemky

Už osmým rokem, konkrétně od roku 2013, usiluje Hradec Králové o vybudování cyklostezky do Slatiny v Kladské ulici. Nadále probíhají jednání, prostřednictvím kterých se město snaží získat do svého vlastnictví potřebné pozemky, které majitelé stále odmítají uvolnit k …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme