Štítky: | Radnice | školy | koronavirus |

Skupinky po patnácti, postupné otevírání školek a zabezpečení školních jídelen. Radnice plánuje výuku

Jak budou školy fungovat?
Jak budou školy fungovat? | autor: MorgueFile.com

Město se nyní připravuje na znovuotevření mateřských a základních škol, které musí být v souladu s oficiálními pokyny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ty mají být na město doručeny v následujících dnech. První stupeň základních škol by se podle oznámení vlády měl pro žáky otevřít od 25. května.

„Žáci prvního stupně by se měli do škol vrátit 25. května. Výuka by měla probíhat dopoledne ve skupině maximálně po patnácti osobách. Jestli budeme držet tento počet nebo bude ve třídách spíše méně dětí, to jsme zatím nerozhodli. Stále čekáme na oficiální vyjádření ministerstva školství. Zatím řešíme, jakým způsobem zajistíme dětem a pedagogům na školách desinfekční pomůcky. Zajištění způsobu vzdělávání bychom nejen rodičům rádi představili co nejdříve, zatím jsme ale skutečně na začátku,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Město nyní také zvažuje možnosti otevření mateřských škol. „Již teď víme, že budeme chtít otevírat školky postupně, od kdy a které, to jsme zatím nestanovili. V tomto týdnu budu ve věci jednat i s řediteli a ředitelkami. Každopádně jsme připraveni o otevření školek informovat veřejnost s dostatečným časovým předstihem,“ doplnil Hanousek. Řeší se také chod školních jídelen, aby v nich bylo možné realizovat potřebné opatření snižující rizika nákazy, provoz plánuje město konzultovat s hygieniky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více

Odběrové centrum na Covid-19 nemocnice přesunula, otestovat se můžete nechat z auta

Fakultní nemocnice Hradec Králové přesunula odběrové centrum COVID-19 na nové místo u budovy č. 64 (centrální spisovna). K centru, které bude znovu fungovat jako drive-in (tedy bez nutnosti, aby testovaní vystupovali z automobilu), bude možný příjezd Třebešskou ulicí kolem…
Čtěte více

Město chce využít pozemky u Piletického potoka k bydlení. Zatím jsou v záplavové zóně

Minulý týden schválili městští radní zpracování studie, která prověří možnosti zástavby kolem Piletického potoka. Radnice by chtěla oblast přetvořit na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, zatím je totiž vedená jako záplavová. Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme