Štítky: | Radnice | školy | koronavirus |

Skupinky po patnácti, postupné otevírání školek a zabezpečení školních jídelen. Radnice plánuje výuku

Jak budou školy fungovat?
Jak budou školy fungovat? | autor: MorgueFile.com

Město se nyní připravuje na znovuotevření mateřských a základních škol, které musí být v souladu s oficiálními pokyny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ty mají být na město doručeny v následujících dnech. První stupeň základních škol by se podle oznámení vlády měl pro žáky otevřít od 25. května.

„Žáci prvního stupně by se měli do škol vrátit 25. května. Výuka by měla probíhat dopoledne ve skupině maximálně po patnácti osobách. Jestli budeme držet tento počet nebo bude ve třídách spíše méně dětí, to jsme zatím nerozhodli. Stále čekáme na oficiální vyjádření ministerstva školství. Zatím řešíme, jakým způsobem zajistíme dětem a pedagogům na školách desinfekční pomůcky. Zajištění způsobu vzdělávání bychom nejen rodičům rádi představili co nejdříve, zatím jsme ale skutečně na začátku,“ řekl náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Město nyní také zvažuje možnosti otevření mateřských škol. „Již teď víme, že budeme chtít otevírat školky postupně, od kdy a které, to jsme zatím nestanovili. V tomto týdnu budu ve věci jednat i s řediteli a ředitelkami. Každopádně jsme připraveni o otevření školek informovat veřejnost s dostatečným časovým předstihem,“ doplnil Hanousek. Řeší se také chod školních jídelen, aby v nich bylo možné realizovat potřebné opatření snižující rizika nákazy, provoz plánuje město konzultovat s hygieniky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více

Fakultní nemocnice převzala 4600 dávek vakcíny od firmy Astra-Zeneca. Dodávka výrazně situaci nemění

Hradecká fakultní nemocnice převzala v pondělí odpoledne 46 krabic s vakcínou na očkování proti koronaviru od společnosti Astra-Zeneca. Celkem 4600 dávek vakcíny od dalšího dodavatele si hradecká nemocnice rozdělí s krajskými nemocnicemi, očkování by mohlo začít nejspíš ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme