Štítky: | Opravy | rekonstrukce | rusek | jídelna | základní školy | jídelny |

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixabay.com

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové vybavení na více než 1,5 milionu korun. Na dalších 1,1 milionu korun vyjdou opravy budovy Střední školy vizuální tvorby v Ruseku. Nyní je prováděna oprava fasády a sanace sklepa, již dříve dostala škola novou střechu a okna.

„Pokud chceme mít moderní školství, musíme investovat nejen do vzdělání, ale také do ostatních oblastí, které jej podporují. V tomto případě se jedná o investici do modernizace zařízení ve školních kuchyních a jídelnách. Obnova byla zahájena už v loňském roce, kdy město do této změny investovalo čtyři miliony korun. Nyní je třeba pokračovat s další etapou a investovat tak 1,5 milionu korun, které jsme tento týden schválili v radě města,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Na vybavení kuchyně nebo jídelny získá prostředky 13 základních škol v Hradci Králové, mimo jiné například ZŠ Štefcova, ZŠ Josefa Gočára, ZŠ SNP, ZŠ Milady Horákové nebo ZŠ Pouchov. Největší finanční příspěvek ve výši 445 tisíc korun zamíří do základní školy Štefánikova na pořízení elektrické smažicí sklopné pánve. Do hradeckých škol se ale budou pořizovat také konvektomaty, turbomixéry, myčky nebo plynové kotle.

„Dodavatele si školy zajišťují samy, jelikož nejlépe vědí, jaké vybavení je do jejich kuchyně vhodné. V některých případech je třeba také sehnat dodavatele, který musí zařízení zajistit přímo na míru,“ doplňuje primátor.

Střední škola v Ruseku dostane novou fasádu

Během května byla zahájena další část oprav budovy Střední školy vizuální tvorby v Ruseku, kterou zajišťuje Správa nemovitostí Hradec Králové. Nyní je prováděna oprava fasády a sanace sklepa v ceně 1,1 milionu korun. Práce budou hotové do konce letních prázdnin, aby nezasahovaly do provozu školy.

Celkové opravy budovy postavené v roce 1927 zahájila Správa nemovitostí v roce 2019 renovací střechy, která vyšla na tři miliony korun. O rok později práce pokračovaly výměnou oken v ceně 2,4 milionu korun. Jakmile bude během letošního roku dokončena fasáda, bude moci být zahájena poslední etapa oprav, v rámci které dojde k výměně plotu. Celkově vyjdou několikaleté rekonstrukce na zhruba sedm milionů korun.

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Křižovatky v ulici Na Brně se mohou začít připravovat na rekonstrukci, studie je již zpracovaná

Příprava rekonstrukce ulic Na Brně a U Parku a křižovatky ulic Na Brně a Brněnská v Hradci Králové může pokračovat. Zastupitelé města na další etapu vyčlenili celkem 11,7 milionu korun, za které město zajistí potřebné pozemky, přeložky sítí a také kompletní navazující…
Čtěte více

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více

Do škol se dnes vracejí všechny děti, hradecká MHD obnoví běžný provoz

V pondělí se do hradeckých základních škol vrátí všechny děti, rotační výuka se ruší. Změny nastanou i ve frekvenci testování žáků na koronavirus, nově bude stačit test provedený jednou týdně. K běžnému provozu se dnes vrací v rámci postupného rozvolňování…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme