Šimkovy sady ovládnou nejmenší cyklisti, přidat se mohou i vaše děti

Poslední prázdninový víkend bude v královéhradeckých Šimkových sadech patřit cyklistickým závodům pro nejmenší. V krásném prostředí jednoho z nejznámějších hradeckých parků proběhne 31. srpna Junior Cup. Jak už z názvu vyplývá, půjde o cyklistický závod určený zejména malým závodníkům. Přihlásit se mohou děti prakticky všech věkových kategorií - od těch zcela nejmenších, které pojedou na odrážedle, až po mládež s rokem narození 2003, na kterou čeká šest okruhů - každý o délce 2,2 km..

Na start se děti mohou postavit hned dvakrát. Dopoledne proběhne nepovinná časovka, následovat bude hlavní závod. Ten bude začínat ve 12 hodin, přičemž nejprve vyrazí na dvousetmetrový úsek ti nejmenší a postupně se budou přidávat starší ročníky a bude se navyšovat i délka závodní trati.

Jak uvedl ředitel závodu a bývalý profesionální cyklista Jan Hruška, závod je unikátní svou koncepcí. "Děti si během jednoho dne mohou vyzkoušet jak časovku, tak i hlavní závod s hromadným startem. Výsledek z časovky spravedlivě určí startovní pozici na hlavní závod. Časovka však není povinná. Děti, které časovku vynechají, budou na startu hlavního závodu automaticky zařazeni na konec startovního pole," upřesnil Hruška, který bude také děti celým závodem provázet. Účastníka všech světových cyklistických Tour, který dosud jako jediný Čech oblékl dres vedoucího závodníka z těchto prestižních závodů, bude doprovázet čerstvá mistryně ČR ve sprintu a dvojnásobná medailistka z ME v téže disciplíně Barbora Průdková.

Aby se děti mimo vlastní závody nenudily, je pro ně připraven bohatý doprovodný program a také soutěže. Mimo jiné se bude soutěžit o tři dresy s podpisem olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Na každého závodníka pak čeká sladká odměna a na ty, kteří se pustí do závodu s hromadným startem, také krásná pamětní medaile. Tři nejlepší v každé kategorii dostanou věcné ceny od partnerů závodu a originální skleněnou medaili vytvořenou pouze pro tento závod.
Pokud chcete svého potomka do závodů přihlásit nebo si jen zjistit další podrobnosti, navštivte stránku pořádající společnosti www.sportasistent.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Aktualizováno: Cyklověž u hradeckého nádraží půjde v pondělí k zemi

Úplně první cyklověž, která v České republice vyrostla, má už své dny sečteny. V pondělí by měla být demontována. Od roku 2013 stála před hotelem Černigov naproti hradeckému hlavnímu nádraží. Sloužila cyklistům, mohli si do ní bezpečně uschovat kolo. Věž by překážela při…
Čtěte více

Hradec nabízí další stojany na kola. Jsou jednoduché a udrží i elektrokolo

Hradečtí cyklisté budou mít radost. Technické služby v minulém týdnu umístily do Hradce další nové stojany na kola. Instalováno jich bylo celkem devět v ulici Švehlova a částečně i na náměstí Svobody. Ve městě jsou v současnosti desítky těchto typů stojanů, do nichž město včetně…
Čtěte více

První úsek cyklostezky z Hradce do Pardubic byl o víkendu oficiálně otevřen

Ačkoli některé části nové cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem využívali cyklisté a on-line bruslaři již na konci loňského roku, oficiálně byla stezka uvedena do provozu v sobotu. Stavba prvního úseku cyklostezky, která má propojit krajská města na východě Čech,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme