Šimkovy sady ovládnou nejmenší cyklisti, přidat se mohou i vaše děti

Poslední prázdninový víkend bude v královéhradeckých Šimkových sadech patřit cyklistickým závodům pro nejmenší. V krásném prostředí jednoho z nejznámějších hradeckých parků proběhne 31. srpna Junior Cup. Jak už z názvu vyplývá, půjde o cyklistický závod určený zejména malým závodníkům. Přihlásit se mohou děti prakticky všech věkových kategorií - od těch zcela nejmenších, které pojedou na odrážedle, až po mládež s rokem narození 2003, na kterou čeká šest okruhů - každý o délce 2,2 km..

Na start se děti mohou postavit hned dvakrát. Dopoledne proběhne nepovinná časovka, následovat bude hlavní závod. Ten bude začínat ve 12 hodin, přičemž nejprve vyrazí na dvousetmetrový úsek ti nejmenší a postupně se budou přidávat starší ročníky a bude se navyšovat i délka závodní trati.

Jak uvedl ředitel závodu a bývalý profesionální cyklista Jan Hruška, závod je unikátní svou koncepcí. "Děti si během jednoho dne mohou vyzkoušet jak časovku, tak i hlavní závod s hromadným startem. Výsledek z časovky spravedlivě určí startovní pozici na hlavní závod. Časovka však není povinná. Děti, které časovku vynechají, budou na startu hlavního závodu automaticky zařazeni na konec startovního pole," upřesnil Hruška, který bude také děti celým závodem provázet. Účastníka všech světových cyklistických Tour, který dosud jako jediný Čech oblékl dres vedoucího závodníka z těchto prestižních závodů, bude doprovázet čerstvá mistryně ČR ve sprintu a dvojnásobná medailistka z ME v téže disciplíně Barbora Průdková.

Aby se děti mimo vlastní závody nenudily, je pro ně připraven bohatý doprovodný program a také soutěže. Mimo jiné se bude soutěžit o tři dresy s podpisem olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Na každého závodníka pak čeká sladká odměna a na ty, kteří se pustí do závodu s hromadným startem, také krásná pamětní medaile. Tři nejlepší v každé kategorii dostanou věcné ceny od partnerů závodu a originální skleněnou medaili vytvořenou pouze pro tento závod.
Pokud chcete svého potomka do závodů přihlásit nebo si jen zjistit další podrobnosti, navštivte stránku pořádající společnosti www.sportasistent.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete dlabat dýně nebo strávit den s myslivci

Víkend v Hradci Králové nabídne opravdu různorodé akce. Bude se závodit na kolách, hrát hokej, budou se dlabat dýně, do finále jde jazzový festival Jazz Goes to the Town. Můžete strávit zajímavý den s myslivci nebo si vyrobit betlém z kukuřičného šustí.
Čtěte více

Udrží si Hradec cyklověže? U nádraží má vyrůst nová, u Futura možná zmizí

Rok a půl je to od doby, kdy byla u hradeckého nádraží odstraněna oblíbená cyklověž. Nyní hrozí, že město přijde i o tu druhou, která stojí před obchodním centrem Futurum. Nyní město jedná o jejím odkoupení. Magistrát také prostřednictvím nového náměstka pro správu majetku Pavla…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme