Šimkovy sady ovládnou nejmenší cyklisti, přidat se mohou i vaše děti

Poslední prázdninový víkend bude v královéhradeckých Šimkových sadech patřit cyklistickým závodům pro nejmenší. V krásném prostředí jednoho z nejznámějších hradeckých parků proběhne 31. srpna Junior Cup. Jak už z názvu vyplývá, půjde o cyklistický závod určený zejména malým závodníkům. Přihlásit se mohou děti prakticky všech věkových kategorií - od těch zcela nejmenších, které pojedou na odrážedle, až po mládež s rokem narození 2003, na kterou čeká šest okruhů - každý o délce 2,2 km..

Na start se děti mohou postavit hned dvakrát. Dopoledne proběhne nepovinná časovka, následovat bude hlavní závod. Ten bude začínat ve 12 hodin, přičemž nejprve vyrazí na dvousetmetrový úsek ti nejmenší a postupně se budou přidávat starší ročníky a bude se navyšovat i délka závodní trati.

Jak uvedl ředitel závodu a bývalý profesionální cyklista Jan Hruška, závod je unikátní svou koncepcí. "Děti si během jednoho dne mohou vyzkoušet jak časovku, tak i hlavní závod s hromadným startem. Výsledek z časovky spravedlivě určí startovní pozici na hlavní závod. Časovka však není povinná. Děti, které časovku vynechají, budou na startu hlavního závodu automaticky zařazeni na konec startovního pole," upřesnil Hruška, který bude také děti celým závodem provázet. Účastníka všech světových cyklistických Tour, který dosud jako jediný Čech oblékl dres vedoucího závodníka z těchto prestižních závodů, bude doprovázet čerstvá mistryně ČR ve sprintu a dvojnásobná medailistka z ME v téže disciplíně Barbora Průdková.

Aby se děti mimo vlastní závody nenudily, je pro ně připraven bohatý doprovodný program a také soutěže. Mimo jiné se bude soutěžit o tři dresy s podpisem olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Na každého závodníka pak čeká sladká odměna a na ty, kteří se pustí do závodu s hromadným startem, také krásná pamětní medaile. Tři nejlepší v každé kategorii dostanou věcné ceny od partnerů závodu a originální skleněnou medaili vytvořenou pouze pro tento závod.
Pokud chcete svého potomka do závodů přihlásit nebo si jen zjistit další podrobnosti, navštivte stránku pořádající společnosti www.sportasistent.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kvůli stavbě lávky na Hradubické labské cyklostezce Němčice hledají šest Jedličků

Ve výstavbě lávky na cyklostezce z Hradce Králové do Pardubice údajně brání vlastnictví úzkého pruhu půdy u obce Němčice. Ten totiž vlastní příbuzní řídícího učitele ve výslužbě Arnošta Jedličky z Opatovic nad Labem. Těch příbuzných je šest a nikdo neví, kde se v současné době…
Čtěte více

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více

Aktualizováno: Cyklověž u hradeckého nádraží půjde v pondělí k zemi

Úplně první cyklověž, která v České republice vyrostla, má už své dny sečteny. V pondělí by měla být demontována. Od roku 2013 stála před hotelem Černigov naproti hradeckému hlavnímu nádraží. Sloužila cyklistům, mohli si do ní bezpečně uschovat kolo. Věž by překážela při…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme