Šimkovy sady budou hostit Junior Cup Vojenské pojišťovny

Junior Cup přivítá mladé cyklisty
Junior Cup přivítá mladé cyklisty | autor: sportasistent.cz

Ryze dětská cyklistická záležitost - tak by bylo možné pojmenovat druhý ročník závodu Junior Cup Vojenské pojišťovny. Mladí příznivci cyklistiky od nejmenších až po dospívající se mohou 23. srpna postavit v malebném prostředí královéhradeckých Šimkových sadů na start a vyzkoušet své síly a dovednosti se svými vrstevníky. Ačkoliv je akce určená dětem, organizátoři z agentury SPORT asistent jim poskytnou plně profesionální servis.

Na start se malí závodníci mohou postavit hned dvakrát. Dopoledne proběhne nepovinná časovka pro ty, kteří si chtějí zazávodit více a ještě si vyjet dobrou startovní pozici na odpolední hlavní závod. Autorem trati je bývalý profesionální cyklista Jan Hruška, mimo jiné jediný tuzemský držitel růžového trikotu z Giro ď Italia a účastník všech světových cyklistických Tour. Ten bude děti také celým soutěžním dnem provádět.

Trasa hlavního závodu vede po zpevněných cestách a je zpestřena o překážky, které mají vždy možnost objížďky. Trať závodu je situována tak, aby mohli rodiče své děti sledovat z jednoho místa. Pokud si malí závodníci na obě distance netroufají nebo mají na dopoledne, případně odpoledne jiný program, je možné se účastnit i jen jednoho ze závodů.

Nikdo z přihlášených soutěžících přitom nevyjde zkrátka. Na každého čeká sladká odměna a na ty, kteří se pustí do závodu s hromadným startem pak krásná pamětní medaile. Tři nejlepší v každé kategorii dostanou také věcné ceny od partnerů závodu a originální skleněnou medaili vytvořenou pouze pro tento závod.
Během celého dne bude pro děti a jejich nejbližší připraven bohatý doprovodný program. Navíc pořadatelé budou losovat tři unikátní dresy od firmy Kalas, které podepsal Mistr světa v cyklokrosu, Mathieu van der Poel, jeden z nejvšestrannějších cyklistů současnosti.

Předposlední srpnový víkend si tak vyhraďte pro své děti a přijďte je podpořit na závody šité pouze pro ně a užít si Junior cup Vojenské pojišťovny. Více informací a přihlášky na závod naleznete na www.sportasistent.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme