Silnice z Hradce do Slatiny se opraví, slíbili to krajští radní

Kladská ulice | Foto: Google Maps
Kladská ulice | Foto: Google Maps

Rozsáhlá rekonstrukce čeká v příštím roce Kladskou ulici, která spojuje Hradec Králové a Slatinu. 

Náklady by měly činit zhruba 30 milionů korun a jejich velká část přiteče z dotací Evropské unie. O zadání veřejné zakázky na modernizaci silnice rozhodli krajští radní na svém úterním zasedání.

„Na rekonstrukci Kladské ulice je již schválena evropská dotace. Se stavebními pracemi by měli silničáři začít koncem března příštího roku. Zároveň s opravou silnice by mělo město Hradec Králové dát do pořádku přilehlé chodníky a osvětlení přechodů,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy.

Silnice druhé třídy se bude rekonstruovat částečně v Hradci Králové i ve Slatině v úseku od křižovatky s místní komunikací V Poli, až po konec obce ve směru na Černilov. Vozovka dostane novou asfaltovou vrstvu, silničáři zabezpečí i její nové odvodnění.

V letošním roce šlo na rekonstrukce silnic přibližně půl miliardy. Královéhradecký kraj se má ve své správě celkem 3316 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Z evropských finančních zdrojů na modernizaci silniční sítě dorazily už zhruba dvě miliardy korun. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

Přispívání k tomuto článku je uzavřeno.

Přečtěte si také

Slatina má novou ulici. Jmenuje se Pod Spáleníkem

V lokalitě nové příměstské zástavby městské části Slatina v Hradci Králové vznikla nová ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování na základě návrhu komise místní samosprávy a doporučení komise pro pojmenování ulic v pondělí schválili zastupitelé. Ve městě vzniknou…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Stavba cyklostezky do Slatiny se stále nedaří, majitelé odmítají prodat pozemky

Už osmým rokem, konkrétně od roku 2013, usiluje Hradec Králové o vybudování cyklostezky do Slatiny v Kladské ulici. Nadále probíhají jednání, prostřednictvím kterých se město snaží získat do svého vlastnictví potřebné pozemky, které majitelé stále odmítají uvolnit k …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme