Štítky: | bruslařský okruh |

Silnice u lesního hřbitova bude bezpečnější. Město slibuje nové stezky

Bruslaři se mohou těšit na další stezku
Bruslaři se mohou těšit na další stezku | autor: hradeckralove.cz

Frekventovaný provoz na Hradečnici vedoucí z hradeckých Malšovic, kde se mezi auty proplétají cyklisti, bruslaři a často i pěší, by se už v příští sezoně mohl stát minulostí. Město totiž plánuje mezi lesním hřbitovem a Zděnou boudou vybudovat nové asfaltové stezky, které by se napojily na už existující okruh v městských lesích. Bruslařský ráj by byl tak nejen o něco delší, ale i mnohem bezpečnější. 

Dvě nové stezky podél Hradečnice, které budou moci využívat pěší, cyklisti i bruslaři. Takový plán nedávno zveřejnila hradecká radnice. První stezka pro chodce by měla být hotová už v příštím roce. "Mlatová stezka by měla vést po pravé straně silnice. Chodcům často doprovázeným i dětmi by měla poskytnout více bezpečí, které začíná stávající komunikace kvůli provozu aut, autobusů, cyklistů postrádat," řekl pro čtk náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich.

Stavba druhé „asfaltky“, která bude široká dva metry, by měla začít za dva roky. Určena pak bude pro cyklisty, jezdce na bruslích a třeba i koloběžkáře. "V lesích je od roku 2014 sice vybudován unikátní okruh pro bruslaře, cyklisty a další návštěvníky, ale úsek mezi Zděnou boudou a lesním hřbitovem okruhem spojen nebyl a všichni musejí najíždět na frekventovanou Hradečnici mezi automobilový provoz,"  vysvětlil potřebu stezky náměstek Vedlich. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.8.2016 09:01
Radous (neregistrovaný)
nový pruh..
.. to znamená, že se zase všichni jmenovaní uživatelé budou motat na dvou metrech? To mi nepřijde jako extra řešení.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bruslařský okruh v lesích má zádrhel, chybí asfaltové napojení

Město plánuje v příštím roce napojit bruslařskou stezku v hradeckých lesích na areál Stříbrného rybníka. Nyní je mezi nimi zhruba sedmdesátimetrová štěrková cesta, kteráje pro bruslaře těžko zdolatelná. Napojení chybí také na cyklostezku z Malšovy Lhoty.  
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme