Severní terasy se zatím plotů nezbaví. Rekonstrukce je v nedohlednu

Severní terasy jsou stále nepřístupné.
Severní terasy jsou stále nepřístupné. | autor: MMHK

Kdy se začne s opravami Severních teras v Žižkových sadech, které už jsou léta obehnána plotem a vstup na ně je zakázán? Zatím to neví ani hradecký magistrát. Plán na opravy existuje, jejich opravy jsou vyčísleny na 200 milionů korun. Ale vypadá to, že budou chátrat dál. Informaci přináší Hradecký deník.

„Na rekonstrukci severních teras je zpracovaný projekt a dokumentace pro územní řízení, součástí této investice je i rekonstrukce Žižkových sadů. Město již požádalo o vydání územního rozhodnutí. Územní řízení je ale v tuto chvíli přerušené,“ informoval o současné situaci kolem teras pro Deník mluvčí magistrátu Petr Vinklář a dodal, že město nyní řeší smluvní ošetření potřebných přeložek sítí.

S přestavbou se mělo začít na přelomu let 2018/19. Hotovo mělo být v roce 2020. Na projektu se pracuje už od roku 2012, kdy byla vypsána architektonická soutěž. Tu vyhrála firma Projektil.

Žižkovy sady byly založeny v letech 1905 až 1907. Terasy pak vznikaly po zboření městských hradeb od počátku 20. století do 30. let. Výrazněji opraveny byly 70. letech minulého století, kdy přibyla železobetonová konstrukce - druhá úroveň teras - která nemá cihlový obklad. Později pak ještě prošlo rekonstrukcí schodiště pod Kavčím pláckem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více

Rekonstrukce Velkého náměstí začne opravami podloubí, možná letos

Historické Velké náměstí v centru Hradce Králové se bude rekonstruovat po etapách, začne se opravou podloubí. Magistrát plánuje opravu dlažby, přilehlých schodů a konečnou výmalbu podloubí. V tomto týdnu město zaslalo majitelům domů s podloubím dopisy s …
Čtěte více

Otčenáškovy terasy se dnes otevírají veřejnosti

Od dnešního dne, ted od úterý 23. března budou pro veřejnost opět otevřeny jižní terasy Karla Otčenáška poblíž centra Hradce Králové. Oblíbené místo hradecké veřejnosti bude přístupné opět od 7 do 21 hodin. Od 1. dubna se pak chystá otevření dopravního hřiště v Třebši. Pro…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme