Štítky: | koronavirus | očkování | vakcína |

Seniory nad 80 let se v kraji nepovede proočkovat v prvním čtvrtletí

Vakcín je málo.
Vakcín je málo. | autor: pixabay.com

Zatímco minulý týden dostal Královéhradecký kraj téměř šest tisíc dávek vakcín, v dalších třech týdnech přijde od firmy Pfizer do kraje vždy jen asi tři a půl tisíce vakcín. Do konce března se tak zřejmě nepodaří proočkovat seniory starší osmdesáti let. Tvrdí to alespoň hejtman kraje Martin Červíček. Informaci přináší Hradecký deník.

Dobrou zprávou naopak je, že do kraje má brzy dorazit i vakcína od firmy Moderna. „Tím trochu ty výpadky nahradíme, stejně ale zpomalíme,“ přiznal Červíček. Prvních 700 vakcín od Moderny by do kraje mělo dorazit v druhé polovině tohoto týdne. Další týden má přijít 1400 dávek vakcíny, v druhém únorovém týdnu pak 4600.

Očkování seniorů nad 80 let věku začalo v polovině ledna. Za prvních deset dní dostaly v nemocnicích vakcínu necelé dva tisíce seniorů. Kromě očkování v nemocnicích pokračuje stále i očkování v domovech pro seniory, které zajišťují mobilní týmy zdravotníků. Doposud dostalo v domovech pro seniory napříč krajem očkovací dávku asi 1500 seniorů a zaměstnanců.

Počítá se s otevřením minimálně sedmi velkých očkovacích center v kraji v dalších měsících. Měsíční dodávky by pak měly být ve výši sto tisíc vakcín. "Je to ale pouze předpoklad. Do dneška nemáme informaci, kolik vakcín opravdu dostaneme," zdůraznil hejtman.

V nejbližších týdnech bude podle něj určitě pokračovat vakcinace v nemocnicích tak, jak to funguje v současnosti. „Nechci teď rychle zřizovat velká centra jenom proto, aby to pěkně vypadalo, bez problémů to zvládneme proočkovat v nemocnicích,“ uvedl už minulý týden Červíček. Dodal tehdy, že vzhledem k předpokládaným dodávkám vakcín se nezdá reálné, že by se stihla proočkovat populace už v letos v létě.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

Na křižovatce k fakultní nemocnici se objeví semafory. Kvůli očkovacímu centru

Ve Zborovské ulici na křižovatce do fakultní nemocnice by se na jaře měly objevit nové semafory. Město je tam dočasně plánuje instalovat po dohodě s fakultní nemocnicí a Královéhradeckým krajem, který v nemocnici chystá očkovací centrum a v místě se tak očekává zintenzivnění…
Čtěte více

Mezi hradecké podnikatele chce město rozdělit téměř čtyři miliony korun

Hradečtí podnikatelé se již podruhé dočkají přímé finanční pomoci od města. Na radnici dorazilo celkem 360 žádostí, z nichž 346 se radní rozhodli vyhovět. Mezi podnikatele se tak rozdělí téměř 3,5 milionu korun. Dalších 480 tisíc korun by mohlo být rozděleno mezi hoteliéry,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme