Selátka, která se narodila Pepině, bohužel všechna uhynula

Selátka už v hradeckých lesích nejsou.
Selátka už v hradeckých lesích nejsou. | autor: Městské lesy.

Na sociálních sítích se poslední dobou objevovaly komentáře konstatující, že selátka se v oboře městských lesů už nepohybují. Nyní sama organizace potvrdila, že celý vrh nejspíš uhynul. "Bohužel vám musíme sdělit, že celý letošní vrh selátek uhynul. Konkrétní důvod neznáme. Již delší dobu nikdo z našich pracovníků selata neviděl, v posledních dnech Pepina začala vycházet sama a zdá se, že znovu přišla do říje," uvádí na svých webových stránkách Městské lesy, a.s.

Lesníci neznají přesně důvody, proč se tomu tak stalo. "Nejpravděpodobnější je kombinace faktorů počasí, stresu a stáří matky. V říši zvířat se stává poměrně často, že matka slabá mláďata sežere, případně tak dělá, pokud se sama cítí slabá. Pepinka už není žádná mladice, takže i tato varianta je možná," uvádějí.

Pokud se Pepině podaří znovu zabřeznout, chtějí se jí pokusit zajistit maximální klid, variantou je například i dočasné oddělení Boba od zbytku rodiny.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.3.2021 23:00
Zuza (neregistrovaný)
Jestli se nepletu, tak divočáci jsou v naší přírodě přemnožení. Jaký tedy má smysl cílený odchov dalších jedinců? Kdyby selata neuhynula, co by se s nimi stalo, až by vyrostla?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký kapr má certifikát a letos vám ho mohou dovézt až domů

Hradecký kapr byl certifikován jako regionální produkt - oceněna tak byla nejen jeho výjimečná kvalita, ale také chov v přírodních podmínkách, výroba ohleduplná k životnímu prostředí a pevná vazba na Hradecko, která sahá staletí do historie našeho kraje. Alespoň tak zní…
Čtěte více

Nově si mohou Hradečáci užívat koupání i v písníku Marokánka

Od letošního roku je veřejnosti přístupný písník Marokánka poblíž silnice z Krňovic na Bělečko na Královéhradecku. Novou možnost vykoupat se v dříve zakázané lokalitě využívají hlavně cyklisté, kteří se vypraví do hradeckých městských lesů. Jenže s tím, jak začalo přibývat…
Čtěte více

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme