Selátka, která se narodila Pepině, bohužel všechna uhynula

Selátka už v hradeckých lesích nejsou.
Selátka už v hradeckých lesích nejsou. | autor: Městské lesy.

Na sociálních sítích se poslední dobou objevovaly komentáře konstatující, že selátka se v oboře městských lesů už nepohybují. Nyní sama organizace potvrdila, že celý vrh nejspíš uhynul. "Bohužel vám musíme sdělit, že celý letošní vrh selátek uhynul. Konkrétní důvod neznáme. Již delší dobu nikdo z našich pracovníků selata neviděl, v posledních dnech Pepina začala vycházet sama a zdá se, že znovu přišla do říje," uvádí na svých webových stránkách Městské lesy, a.s.

Lesníci neznají přesně důvody, proč se tomu tak stalo. "Nejpravděpodobnější je kombinace faktorů počasí, stresu a stáří matky. V říši zvířat se stává poměrně často, že matka slabá mláďata sežere, případně tak dělá, pokud se sama cítí slabá. Pepinka už není žádná mladice, takže i tato varianta je možná," uvádějí.

Pokud se Pepině podaří znovu zabřeznout, chtějí se jí pokusit zajistit maximální klid, variantou je například i dočasné oddělení Boba od zbytku rodiny.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
31.3.2021 23:00
Zuza (neregistrovaný)
Jestli se nepletu, tak divočáci jsou v naší přírodě přemnožení. Jaký tedy má smysl cílený odchov dalších jedinců? Kdyby selata neuhynula, co by se s nimi stalo, až by vyrostla?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jaké novinky v lesích a vodách v okolí Hradce nás letos čekají?

Rozšíření obory s jeleny, nová obůrka s divočáky, dokončení lesního okruhu s napojením mimo hlavní silnici u Zděné boudy směrem k Lesnímu hřbitovu, obnova tůně v přírodní památce Běleč – střelnice. To vše má v plánu společnost Městské lesy Hradec Králové…
Čtěte více

Dnes se turistický vláček poprvé vydá po hradeckých lesích

Turistický vláček hradeckého dopravního podniku, který od začátku června znovu projíždí ulicemi města, bude nově zajíždět i do areálu kempu Stříbrný rybník. Vůbec poprvé se na trasu po hradeckých lesích vydá ve čtvrtek 17. června. Od července by pak mohl zahájit pravidelnou…
Čtěte více

Za výtěžek z prodeje použitých věcí se nakoupilo šest stovek dubů do hradeckých lesů

Před časem Hradecké služby zřídily ve sběrném dvoře na Bratří Štefanů místo, kde lidé mohli darovat věci k dalšímu využití. Ty si pak za malou částku může koupit někdo jiný. V rámci projektu RE-USE bylo v roce 2020 vybráno téměř 4 500 korun, za kteréKč, za které městské lesy…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme