Štítky: | Aldis | hotel Aldis |

"Schody do nebe" pomalu mizí. Do konce léta bude pozemek u Aldisu připraven ke stavbě nového hotelu

Budova u LAdisu jde pomalu k zemi.
Budova u LAdisu jde pomalu k zemi. | autor: MMHK

Nevzhledná budova, kterou Hradečáci překřtili snad až příliš krásnou přezdívkou Schody do nebe, pomalu mizí z povrchu zemského. Ti, jejichž kroky v těchto dnech zamířily k Aldisu nebo plaveckému areálu, mohli sledovat demolici v přímém přenosu. Dům bude srovnaný se zemí do konce léta a pak začne výstavba nového hotelu.

Právě demolovaná budova byla navržena pro někdejší Krajskou odborovou radu. Začala se stavět v roce 1986 a od  roku 1988 sloužila jako zázemí a ubytovna pro dělníky. V roce 1992 byla zakonzervována.

Do dvou let by na jejím místě měl u Aldisu vyrůst moderní hotel inspirovaný prvorepublikovou architekturou. Hotel by měl mít až sto komfortních pokojů. Hotovo by mělo být v roce 2021. Zhotovitelem projektu je hradecká firma STAKO a projektovou dokumentaci mají na svědomí architekti ze společnosti Žárovka.

Hotel, který se bude jmenovat Aldis, bude mít šest nadzemních a jedno podzemní podlaží, které bude vybaveno  technickou  infrastrukturou pro chod hotelu a zázemím pro jeho zaměstnance.

Stravování hostů bude zajištěno v 1. nadzemním podlaží v hotelové restauraci pro více jak sto hostů. Všech sto pokojů se bude vyznačovat vysokým standardem splňujícím mezinárodní požadavky pro čtyřhvězdičkové ohodnocení.

Společnost STAKO slibuje, že elegantní prostory v kombinaci se stylovým ubytováním budou tím pravým místem pro pořádání firemních a společenských akcí. Nebude chybět ani velký kongresový sál až pro 200 osob. Hotelový salónek v 6. nadzemním podlaží bude plně vybavený audiovizuální technikou s možností odpočinku na vyhlídkové terase s nádherným výhledem do přírody a na historickou část města.

U Aldisu je v posledních týdnech vůbec rušno, své regionální sídlo tam staví ČSOB.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lávka u Aldisu? Na obzoru jsou další problémy

Lávka přes Labe u Aldisu je snad opravdu prokletá. Město se ji snaží postavit už léta, ale vždycky něco plány překazí. Nyní, když už s lávkou nemají problém ochránci přírody ani nikdo jiný, hrozí další malér. Město chce v co nebližší době vypsat už třetí tendr na stavbu, ale už…
Čtěte více

Ze zchátralé budovy vedle Aldisu bude do dvou let moderní hotel

Z obludné budovy vedle kongresového centra Aldis by měl být moderní hotel inspirovaný prvorepublikovou architekturou. Po třiceti letech se tak Hradečáci konečně dočkají toho, že napůl zchátralá budova zmizí. Plánovaný hotel by měl mít až sto komfortních pokojů. Hotovo by mělo…
Čtěte více

Chystá se druhá soutěž na stavitele lávky u Aldisu. Podmínky nebudou tak přísné

Do soutěže na stavbu lávky přes Labe se napoprvé nikdo nepřihlásil, tak to hradecká radnice zkouší podruhé. Nové výběrové řízení na stavební firmu vyhlásí nyní v květnu. Kvůli neúspěchu první soutěže město muselo snížit požadavky na případné uchazeče. Podmínky výběru a zadávací…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme