Sběrné dvory opět v provozu. Můžete tam jen v roušce a rukavicích

Sběrné dvory zase fungují.
Sběrné dvory zase fungují. | autor: MMHK

Čtyři sběrné dvory a kompostárna v Hradci Králové budou od dnešního dne otevřeny. Vedení radnice se tak na základě rozhodnutí Vlády ČR o dalším uvolňování opatření domluvilo s Hradeckými službami. Kompostárna bude otevřena každý den, ve vybrané dny budou otevřeny sběrné dvory. Zavřeno bude tento pátek 10. dubna a v pondělí 13. dubna, jelikož se jedná o velikonoční svátky. Ve všech provozovnách nadále platí přísná bezpečnostní opatření.

„Situace už trvá poměrně dlouho a je zcela pochopitelné, že lidé potřebují znovu využívat běžné služby. Vzhledem ke včerejšímu rozhodnutí vlády, jsme se po domluvě s Hradeckými službami rozhodli znovu otevřít sběrné dvory i kompostárnu, ovšem nyní za velmi přísných bezpečnostních podmínek. V rámci prevence bude do areálů povolen vstup pouze omezenému počtu osob v jednom okamžiku a jen při použití ochranných pomůcek, tedy zakrytá ústa, zakrytý nos a nasazené rukavice. Chtěl bych všechny občany požádat, aby dodržovali tyto podmínky a dbali pokynů obsluhy sběrných dvorů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Organizace příjmu odpadů bude nastavená s důrazem na maximální omezení kontaktu mezi obsluhou a občany. Zaměstnanci sběrných dvorů a kompostárny zároveň budou při vstupu určovat počet osob, který smí vstoupit do areálu, a to především podle druhu odpadu.

Vzhledem ke krizovým opatřením byly v Hradci Králové také zrušeny mobilní svozy odpadů, které měly probíhat od 27. března do 25. dubna. Nové termíny budou vyhlášeny, jakmile to bude v souladu s nařízením Vlády ČR možné.

A jak budou dvory otevřeny?

Kompostárna bude otevřena každý den:
Pondělí - 7.30 - 16.00
Úterý - 9.30 - 18.00
Středa - 7.30 - 16.00
Čtvrtek - 9.30 - 18.00
Pátek - 7.30 - 16.00
Sobota - 8.00 - 18.00
Neděle - 19.00 - 18.00

SD Bratří Štefanů:
Středa  - 13.00 - 18.00
Pátek - 13.00 - 18.00
Sobota - 8.00 - 16.00

SD Na Brně:
Pátek - 8.00 - 15.00

SD U Labe:
Pondělí - 8.00 - 15.00
Středa - 8.00 - 18.00
Sobota - 8.00 - 18.00

SD v Kuklenách:
Úterý - 8.00 - 18.00
Čtvrtek - 8.00 - 18.00
Neděle - 13.00 - 18.00

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
8.4.2020 11:38
Miroslav Hůlek (neregistrovaný)
Sběrný dvůr Bří Štefanů
Marně hledám v tomto článku o otevření SD informaci, že občan HK může do SD Bří Štefanů výhradně po 13. hodině, jelikož dopoledne je vyhrazeno podnikatelům. Dnes v 10,30 h. jsem byl tamním pracovníkem odmítnut s odvoláním na jakési organizační opatření. Přestože ve SD vůbec nikdo nebyl, já tam se starými pneumatikami musím jet ještě jednou. Rád bych znal smysl takové služby.
MH
10.4.2020 05:40
Miroslav Hůlek (neregistrovaný)
Doplněk
Po zadání "Sběrný dvůr Bří Štefanů" se otevře stránka:
instituce.hradeckralove.cz/instituce-sberny-dvur-i...

Provozní doba výkupny papíru Hradec Králové
Provozní doba výkupny papíru v Kuklenách je od pondělí do pátku od 8,00 do 18,00 hodin. Ve dnech mimo otevírací dobu sběrného dvora (po, st, pá) nejsou k dispozici ostatní služby sběrného dvora. Ve sběrném dvoře IV. Bratří Štefanů mají nově otevřeno od pondělí do soboty v čase od 8,00 do 15,30 hodin.


Právnické osoby a fyzické osoby oprávněné k podnikání mohou odpady odkládat na sběrném dvoře IV. Bratří Štefanů a to vždy pouze za úhradu dle platného ceníku a na základě uzavřené smlouvy se společností Hradecké služby a.s. výkupně druhotných surovin. Na aktuální ceny výkupu se můžete informovat i na tel. číslech 495 540 040, 841 600 600.

O vyhrazené době pro běžné občany města – údajně po 13. hodině – ani slovo!!

Čekám odpověď; e-mail jste si zda vyžádali!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme