Salon republiky má další výjimečný prostor. Zimní zahradu na Zděné boudě.

Naprosto unikátním prostorem se nyní může pyšnit Hradec Králové. Zimní zahrada, jakou nenajdete nejen v Hradci, ale i v celé České republice. Nevídaná kombinace kamene, mechu a vodního prvku je základem velmi propracovaného designu restaurace. Návštěvníci mohou posedět v teple a přitom s nádherným výhledem ven. Umožňují to technické „vychytávky“ jako je například otevíratelná střecha.

Provozovatel Zděné boudy tak vytvořil prostor, kde se pohodlně dá posedět jak v létě tak v zimě. Unikátnost zimní zahrady je v použitých materiálech – část střechy tvoří elektrické natáčecí lamely, které se dají  polohovat podle toho, jak svítí slunce. Největší přínos otočných lamel je v možnosti vytvořit pro zákazníky optimální tepelnou pohodu. Boční bezrámová posuvná skla zajistí maximální možnou míru vzdušnosti a spolu s otevřenou střechou pak budí dojem, že návštěvníci sedí venku.

Neméně zajímavý je interiér zahrady, který je tvořen designovou stěnou z přírodního kamene - přesněji speciálního druhu pískovce. Dalším prvkem je mumifikovaný mech. Jde o pravý živý mech, jen vláha z listů byla nahrazena ekologickým, biologicky odbouratelným konzervantem. Takto upravený mech není třeba zalévat ani jinak speciálně udržovat. Spolu se zakonzervovanými rostlinami tvoří takzvaný mechový obraz. Mech je zakomponován i do stolů, přímo pod skleněným poklopem. Nechybí ani vodní prvek jenž je součástí stěny. Vodopád je vyladěn tak, aby nerušil, ale zároveň dotvářel atmosféru.

I nad osvětlením tvůrci zahrady hodně přemýšleli. "Má několik okruhů tak, aby za každých podmínek co nejlépe vynikl interiér, perličkou je led osvětlení s možností výběru jakékoliv barvy, které je hojně využívané při svatbách, kde si nevěsta může sladit osvětlení s barevnou výzdobou na stolech.

Pro ty, kdo si chtějí vychutnat atmosféru naplno doporučujeme tuto restauraci navštívit osobně ať už na oběd či večeři, popřípadě s rodinou a přáteli na soukromé oslavě, které jsou na Zděné Boudě na každodenním programu.

S nadcházející sezonou vánočních večírků půjde jistě o velmi žádaný prostor i pro firemní klientelu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Mohlo by se hodit
Doporučujeme