Rozhodnuto! CIAF se vrací do Hradce.

Prestižní letecká přehlídka CIAF se vrací do Hradce Králové. Po šesti letech „hostování“ v Brně se největší akce svého druhu u nás opět představí v krajské metropoli. Fanoušci letectví se na ni mohou těšit 5. a 6. září 2009. Bude se jednat o 16. ročník této akce.

„Je to tak. Rozhodli jsme se definitivně pro Hradec Králové,“ potvrdil Hradeckému deníku rozhodnutí přesunout CIAF do Hradce Aleš Cabicar z pořádající firmy Czech Airshow Agency. Návrat CIAF do města vítá i hradecká radnice. Pořadatelům už přislíbila dotaci. „Zastupitelé schválili příspěvek ve výši dvou a půl milionu korun. Ale pod podmínkou, že CIAF v Hradci zůstane nejméně pět let. A na dalších pět let budeme mít opci,“ upřesnil Deníku primátor Otakar Divíšek.
Letecká přehlídka opustila hradecké letiště před šesti lety kvůli odchodu armády a problémům se zajištěním letového provozu. Dočasný azyl poskytlo Brno. Odsud se ale pořadatelé rozhodli vrátit zpět do Hradce Králové kvůli rostoucímu civilnímu leteckému provozu v Brně-Tuřanech. Zásadní vliv mělo i rozhodnutí Jihomoravského kraje, který pro letošní ročník neuvolnil žádnou dotaci.
O jednáních pořadatelů CIAF s hradeckou radnicí jsme informovali 14. května 2009. Už tehdy byla podmínka města jasná. „Chceme podepsat spolupráci alespoň na deset let,“ sdělil tehdy k projektu primátor Otakar Divíšek. Podle Aleše Cabicara je hradecké letiště pro podobné přehlídky nejvhodnější v republice, proto je pořádající agentura dlouhodobé spolupráci nakloněna. Oblibu si CIAF získal i u diváků, každoročně ho navštíví desetitisíce lidí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
4.6.2009 20:19
Dan (neregistrovaný)
Z USNESENÍ ZM/2009/1446
Zastupitelstvo města Hradce Králové

I. p r o j e d n a l o

žádost společnosti CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o. o finanční příspěvek ve výši 2.500.000 Kč v souvislosti s navrácením mezinárodního leteckého festivalu CIAF do Hradce Králové

II. s c h v a l u j e

1. navýšení akce .... v částce 2.500.000 Kč v kapitole 50 - Fond na podporu veřejně prospěšných projektů běžných výdajů rozpočtu města na rok 2009 s finančním krytím ze souhrnné rezervy města na rok 2009
2. poskytnutí neinvestičního finančního příspěvku společnosti CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o., Ocelářská 799, Praha 9, IČ: 62586122, na konání mezinárodního leteckého festivalu CIAF ve výši 2.500.000 Kč
...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme