Štítky: | Klicperovo divadlo |

Rok Klicperova divadla: Cena Thálie i vysoká návštěvnost

| autor: hradeckralove.cz

Řada významných ocenění pro herce i režiséry, do posledního místa zaplněné téměř každé představení, podařený festival a také spousta plánů do budoucna. Klicperovo divadlo hodnotí uplynulý rok 2016 jako velmi úspěšný. Co hradecký kulturní stánek chystá na následující sezonu? Třeba i  více prostoru pro alternativní směry divadla.

Klicperovo divadlo si dlouhodobě drží návštěvnost vysoko nad průměrem v porovnání s ostatními českými divadly. A nejinak tomu bylo i v loňském roce. „Divadlo za celý rok 2016 přivítalo 118 tisíc diváků a podobně jako v předchozím roce máme průměrnou návštěvnost 92 procent. Podařilo se nám také udržet soběstačnost na 33 procent, což je v porovnání s ostatními divadly vysoko nad celorepublikovým průměrem," hodnotí ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Snahu divadelníků ocenili nejen diváci, ale i kritici. Do „Klicperáku“ totiž loni putovala prestižní Cena Thálie pro Zoru Valchařovou-Poulovou za roli Violet Westonové v inscenaci Srpen v zemi indiánů. Pavlína Štorková zase převzala Hradeckou múzu za svůj výkon v Evženu Oněginovi. „Režisérské duo SKUTR bylo za hradeckou inscenaci Pěny dní nominováno na Cenu Divadelních novin, jejich jméno se objevilo i v nominacích na osobnost roku portálu i-divadlo.cz, Pěna dní spolu s Asanací Václava Havla v režii Andreje Kroba byla několikrát jmenována v tipech Divadelních novin na inscenaci roku,“ doplňuje mluvčí divadla Martin Sedláček.

Příští sezona přinese sedm premiér, dvě ve Studiu Beseda. Právě tam by se divadlo chtělo věnovat alternativnějším směrům a nalákat tak mladé diváky. „S tím se váže plán pravidelného hostování alternativních divadel a menších pozoruhodných českých scén v Besedě, a to v průběhu celého roku, ne pouze ve dnech divadelního festivalu," plánuje dramaturgyně Jana Slouková a dodává, že diváci se mohou těšit opět na režijní duo SKUTR i na dvě nové inscenace pod taktovou Davida Drábka.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme