Rock for People stále překračuje hlukové limity

Letošní ročník hudebního festivalu Rock for People znovu překročil hlukové limity. Zvukové bariéry, vystavěné od loňského roku, nepomohly. Hygienici paradoxně naměřili ještě větší hlasitost než loni. Přesto pořadatele pokutovat nebudou. Ten problém přiznává a už slíbil další úpravy.

Při měření přesahoval hluk povolené limity nejen v okolí letiště, ale i ve vzdálenějších částech Hradce Králové. Podle krajských hygieniků nové zábrany nijak nepomohly. „Měření probíhalo mimo jiné v lokalitě Na Valince v Ruseku, která byla vyhodnocena jako nejzatíženější. Před rokem tam byla zaznamenána hodnota 56,9 decibelu, letos 58,2 decibelu. Limit pro noční dobu je podle zákona 35 decibelů, jde tedy o jeho jednoznačné překročení,“ uvedla v Hradeckém deníku mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí. Limity hlasitá hudba překročila i na Slezském Předměstí, na Pouchově, v Lochenicích a Černilově. Tady měření ukázala kolem 45 decibelů.
Hlavní pořadatel festivalu Radek Maliník přiznal, že o problému už ví. Výsledky měření jsou podle něho zklamáním hlavně proto, že vybudované protihlukové bariéry se míjejí účinkem. Jak řekl, spolu s odborníky chtějí postavit další. Přesto Radek Maliník vítá, že hygienici ani letos nebudou festival pokutovat. „O sankcích neuvažujeme, protože podle různých dlouhodobých sledování dopadů hluku na zdraví lidí se za hranici pro obtěžování hlukem při krátkodobém zatížení považuje hodnota 65 decibelů,“ řekla Deníku mluvčí Veronika Krejčí.
Ani hradecký Magistrát se festivalem, který se na letišti ve Věkoších konal začátkem července, nebude zabývat. Zatímco loni vyměřil pořadateli dvacetitisícovou pokutu za překročení doby hudební produkce, letos žádné stížnosti nezaznamenal. Hradeckému deníku to potvrdil mluvčí radnice Václav Svoboda.
„Stížností bylo letos méně, ale pořád to není ono. Limity bohužel překročí každý festival. To by musela být obří hala, abychom hluk dostali do požadovaných norem,“ uzavřel problém s hlukem Radek Maliník.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.8.2009 09:10
Dan (neregistrovaný)
Takže zákonná hodnota 35 dB je pro srandu králikum, že? Pokud je vyjádření mluvčí KHS podáno nezkresleně, tak je to na žaobu proti KHS protože nekoná podle zákona.Cha chá, právní stát a demokracie jo?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme