Rock for People skončil, padaly rekordy

Rekordní návštěvnost, rekordní počet účinkujících a nezvykle odvážná kombinace kapel a zpěváků. Tak kritici hodnotí festival Rock for People, který se konal od 3. do 6. července 2009 na královéhradeckém letišti. Jednalo se už o 15. ročník této akce.

Podle hudebních kritiků bylo nejlepším tahem letošního scénáře pozvání většího množství britských kapel. „Myslím, že zaměření na britskou scénu bylo šťastné, protože člověk tak získal rámcový přehled. Do budoucna by mi vůbec nevadilo, kdyby byl festival koncipován opět tematicky," cituje hudebního publicistu Jaroslava Špuláka server ČeskéNoviny.cz. Špulák podle serveru ocenil především kultivovanost diváků.
Výběr interpretů byl podle hudebního redaktora měsíčníku Filter Pavla Kučery velmi odvážný, ale vydařený: „Spojením zástupců britské scény s domácími interprety typu Anety Langerové nebo skupin Vypsaná fixa a Divokej Bill, které mají jiné publikum, udělali organizátoři odvážný krok, na který si dosud nikdo netroufl, a ten jim vyšel," uvádí ČeskéNoviny.cz.
Festival během svého 15. ročníku představil zhruba 130 skupin a zpěváků. Ti přilákali zatím rekordní počet diváků. Už v předvečer festivalu se jich sešlo kolem osmi tisíc. Poslední den Rock for People už poslouchalo na 26 tisíc lidí, tedy nejméně o tisíc víc než loni.
Přesto hudební maraton měl i své stinné stránky. Podle ČeskýchNovin.cz zaznamenala Policie ČR výrazný nárůst kriminality. Zatímco loni museli policisté řešit jediný trestný čin, letos jich v souvislosti s festivalem zaznamenali 7. Do statistik si pak připsali i dalších 11 přestupků. Odpovědnost za chování účastníků mimo areál ale pořadatelé odmítli. Mezi nejčastější prohřešky patřily krádeže v obchodech a řízení pod vlivem alkoholu.
Zajímavostí letošního ročníku byla zodpovědnost účastníků při třídění odpadu. „Za čtyři dny se nasbíral veliký kontejner plastů, polovina největšího kontejneru papíru a zhruba čtyři metry krychlové hliníku, hlavně plechovek,“ řekl Hradeckému deníku Jiří Hlinka. Možnost třídit odpad bude příští rok ještě širší. Celkové množství odpadků pořadatelé odhadují až na 60 tun.
Další ročník nejdražšího českého hudebního festivalu zatím nemá stanovený přesný termín. Jak uvádí server ČeskéNoviny.cz, pořadatelé chtějí program směřovat opět do prvního červencového týdne. Kvůli státním svátkům v pondělí 5. a v úterý 6. 7. ale nechávají termín zatím otevřený.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
10.7.2009 10:11
Dan (neregistrovaný)
A co spokojenost občanů města, kteří se neúčastnili ?!
10.7.2009 11:36
Ira (neregistrovaný)
Nikdy nebudou spokojeni všichni. Je to jenom o toleranci.
27.7.2009 14:02
Dan (neregistrovaný)
Si děláte srandu, né? Toleranci ke kriminalitě, ke zhoršování alespoň standardní kvality života, k bezohlednosti, aroganci a násilí?
Tak to u mě v žádném případě. Od takových, jako vy stále slyším zaklínadla typu tolerance a vždycky ji chtějí po těch druhých, jejichž požadavky, nároky a práva jsou jim ovšem naobtíž.
Pro hlasování musíte být přihlášen(a)! Přihlásit se zde

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme