Rivalitu mezi Hradcem a Pardubicemi může trochu zchladit kulturní průvodce Art up

Průvodce uměleckým světem vychází od září.
Průvodce uměleckým světem vychází od září. | autor: hradeckralove.cz

Tištěný průvodce zaměřený na umělecký svět s názvem Art up začíná vycházet od září. Rivalita dvou východočeských měst šla v tomto případě stranou. Mapa vás totiž zavede na zajímavá místa jak v Hradci Králové, tak i v Pardubicích. Art up přinese nejen přehled galerií, ale také událostí nebo míst spojených s literaturou, hudbou či divadlem. K dostání bude každý měsíc zdarma ve vybraných galeriích, infocentrech a jiných kulturních institucích obou měst.

Projekt s názvem Art up vnikl už v roce 2016, ale v té době mapoval pouze kulturní dění v Hradci Králové. Nyní se ho autorky Petra Příkazská a Anna Štysová rozhodly obnovit a zahrnout do něj i město Pardubice. Tím také spojily dva odvěké rivaly. Kulturní mapa vznikla pod záštitou Galerie moderního umění v Hradci Králové. Mapa bude vycházet pravidelně každý měsíc v nákladu 3000 kusů.

Podobné projekty jsou dnes celkem populární a vychází i v zahraničí. Ani v Česku ale nejsme pozadu, od roku 2008 vychází turistická mapa ArtMap, která milovníkům umění usnadňuje orientaci v pražských a brněnských galeriích.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Hradecký lev Gustík získal cenu Nejlepší turistický produkt

Podle hodnocení poroty je Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem zábavně zpracovaná kampaň, která přiblíží Hradec Králové zástupcům nejmladší cílové skupiny a dopřeje jim zábavné poznávání destinace. Pojetí kampaně je nápadité, hravé, cílová skupina je jasně specifikovaná,…
Čtěte více

Galerie a výstavy jsou zavřené, ale na umění se můžete podívat ve výlohách v hradeckých ulicích

Se záměrem oživit spící kulturní instituce, nabídnout kolemjdoucím trochu výtvarné kultury a rozveselení přišel Klub konkretistů. Nabízí umění ve výlohách, výkladech a oknech. Umění najdete například ve výlohách Infocentra na Eliščině nábřeží, výlohách ateliérů, studijní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme