Řidiče u ČKD čeká zásadní komplikace

Na výrazné komplikace v dopravě se musejí už od pondělí 9. 8. 2010 připravit řidiči na kruhové křižovatce u ČKD. Tuto zatíženou křižovatku čeká rekonstrukce. Dopravní experti zde očekávají výrazné zdržení.

Oprava povrchu křižovatky na severozápadním okraji Hradce Králové potrvá více než měsíc. Jedná se přitom o jedno z dopravně  nejvytíženějších míst. Kříží se zde dvě mezinárodní silnice a projíždějí tudy auta od pražské dálnice směrem k polským hranicím. I podle dopravní policie se zde řidiči musejí připravit na kolony a delší zdržení. Úsek lze jen těžko objet, pro nákladní dopravu nejsou náhradní trasy vůbec vhodné. I proto se bude rekonstrukce konat za provozu.
„Bude to velký zásah do dopravy, vždyť se tady sbíhají dvě mezinárodní silnice. Za 24 hodin tady projedou desítky tisíc vozidel a je zde navíc velký podíl kamionové dopravy. To může znamenat problém,“ přiznal Hradeckému deníku dopravní inženýr hradecké policie Stanislav Blažek.
Během oprav budou postupně uzavírány jednotlivé úseky kruhové křižovatky. Často zůstane v provozu jen jeden pruh. Policisté varují řidiče, aby zde jízdě věnovali pokaždé maximální pozornost. Omezení a dopravní značení se bude postupně měnit, jak budou pokračovat práce. Rychlost jízdy bude omezena na 30 km/h.
Nejvíce se dopravní policie obává případných nehod. Pokud podle Stanislava Blažka dodrží řidiči stanovenou třicítku, neměly by mít nehody větší následky. Provoz by zde ale mohl v takovém případě zkolabovat. "Dnes má řada řidičů z firmy pokyn, aby v případě nehody volali policii a s autem nehýbali. Takže jakákoliv taková drobná kolize může zapříčinit dost velký problém. Křižovatka by na nějaký čas zůstala neprůjezdná,“ vysvětlil Deníku dopravní policista Blažek.
Podle plánu by rekonstrukce měla skončit 15. září 2010.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme