Štítky: | Krimi | Doprava | Policie Hradec Králové |

Řidič kamionu nebo kaskadér?

Kamion na přejezdu u ČKD rozrazil závory | Foto: PČR
Kamion na přejezdu u ČKD rozrazil závory | Foto: PČR

Kaskadérský kousek, ale především neuvěřitelný hazard, předvedl v pátek odpoledne řidič kamionu na železničním přejezdu u ČKD v Hradci Králové. Místo toho, aby dbal výstražné siganlizace, která oznamovala příjezd vlaku, přerazil vjíždějící kamion klesající závoru a „hodil myšku“ mezi čekajícími automobily. 

Zatím neznámý řidič kamionu ohrozil nejen sebe, ale i ostatní řidiče v řadě čekajících aut, navíc mohlo dojít i ke srážce s vlakem.

K nepochopitelné nehodě došlo v pátek těsně před čtvrtou hodinou odpoledne na železničním přejezdu u ČKD v Hradci Králové, konkrétně na silnici I. třídy číslo 33. „Dosud neznámý řidič nákladního vozidla s návěsem, jedoucí ve směru na Náchod, vjel na železniční přejezd v době, kdy zde klesaly závory a svítila červená světla zabezpečovacího zařízení, včetně výstrahy přerušovaného zvuku houkačky,“ popsala situaci Lenka Burýšková z Policie České republiky. 

Padající závora, které si řidič buďto nevšiml nebo ji ignoroval, byla značně poškozená. Závora měla podle svědků nehody skončit pod čelním sklem kabiny kamionu. „Řidič bez zastavení pokračoval v jízdě a z místa nehody ujel,“ uvedla policejní mluvčí Burýšková a dodala, že neznámý řidič při svém jednání ohrozil i ostatní řidiče tím, že kličkoval mezi čekajícími vozidly. 

Škodu policisté odhadli na 16 tisíc korun a nyní vyšetřují, kdo má nehodu na svědomí. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme