Restaurace Potrefená Husa přináší do Hradce Králové Den svatého Patrika

Den svatého Patrika
Den svatého Patrika | autor: Potrefená Husa Hradec Králové

Den Svatého Patrika už dávno není jen irský svátek. Nyní se prostřednictvím restaurace Potrefená Husa po delší době vrací i do Hradce Králové. Co to znamená? Guinness Draught Stout, Irish beef stew, jehněčí kolínko, irská whisky a spousta zelené barvy. Tento celosvětově velice populární irský svátek si budete moci užít již 17. března právě v Potrefené Huse na Velkém náměstí. Pro tento den tam po své hosty připravili různé akce a speciální irské menu, které budete moci ochutnat i celý následující týden.

Guinness Draught Stout - světově nejprodávanější pivo - není v Potrefené Huse příliš dlouho. Svým hostům ho začala restaurace nabízet teprve ke konci loňského roku. Servírovat toto pivo v požadované kvalitě však není lehký úkol. O tom se přesvědčili i v Potrefené Huse, kde celé měsíce ladili ten správný postup. Hledali ideální teplotu pro umístění sudů, třikrát vyměnili výčepní kohout a pilovali čepování. Výsledek stojí za to a tato novinka na husím čepu si získala velkou oblibu již od prvního naražení.

A jaké můžete během oslav Saint Patrick's Day očekávat menu?

Krémovou polévku z medvědího česneku a opečenou slaninou a máslovými krutony. Hlavním chodem bude IRISH BEEF STEW - tradiční irský pokrm z dušeného hovězího masa a zeleniny, bramborová kaše nebo JEHNĚČÍ KOLÍNKO - pečené jehněčí koleno s křenovou kaší a pečenou kořenovou zeleninou. Jako dezert v Potrefené Huse připraví čokoládovou pěnu z černého piva guinness s čerstvým ovocem. 

Svá místa si můžete předem také rezervovat na telefonním čísle 733 311 211 nebo přes rezervačni formulář na webových stránkách.

Den svatého Patrika Den svatého Patrika
autor: Potrefená Husa Hradec Králové

autor: Potrefená Husa Hradec Králové
Den svatého Patrika Den svatého Patrika
autor: Potrefená Husa Hradec Králové
Guinness draught stout Guinness draught stout
autor: Potrefená Husa Hradec Králové

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Mohlo by se hodit
Doporučujeme