Štítky: | Kultura | Klicperovo divadlo |

Ředitel Klicperova divadla Zeman odchází, nový se už hledá

Klicperovo divadlo hledá nového ředitele | Foto: archiv, Jiří Gangur
Klicperovo divadlo hledá nového ředitele | Foto: archiv, Jiří Gangur

Ředitel Klicperova divadla Ladislav Zeman, který se již delší dobu potýkal s vážnými zdravotními komplikacemi, v tomto týdnu oznámil, že své místo opustí.

Po více jak dvaceti letech úspěšného vedení tak Zeman ukončí svou činnosti na králohradecké scéně k poslednímu červnu tohoto roku. Jeho nástupce se už hledá, divadlo vypsalo veřejné výběrové řízení, jehož vítěz by mohl divadlo vést od 1. října 2014.

„Dosavadní dlouholetý ředitel Klicperova divadla Ladislav Zeman ze zdravotních důvodů ve funkci k posledními červnu končí,“ uvedl ve středu Karel Plánička, předseda Správní rady Klicperova divadla.

Vedení divadla zároveň vypsalo výběrové řízení na volné ředitelské křeslo. „Zájemci o vedení divadla se mohou hlásit do 8. srpna. Výběrové řízení bude dvoukolové a konat by se mělo v září,“ doplnila mluvčí královéhradecké radnice Magdalena Vlčková. Bližší informace najdou zájemci na webových stránkách Klicperova divadla.

Uchazeč o ředitelské místo v Klicperově divadle musí předložit na příklad vizi řízení ekonomiky a rozvoje divadla anebo svou představu, kdo by měl zastávat pozici uměleckého šéfa Klicperova divadla anebo vizi festivalu Divadlo evropských regionů. Do nové pozice by vítěz výběrového řízení mohl usednout od začátku října 2014

Dosavadní ředitel Ladislav Zeman stojí v čele Klicperova divadlo od začátku 90. let minulého století. Pod jeho vedením získalo divadlo i herecký ansámbl řadu ocenění. Tím posledním bylo vyznamenání inscenace Figarova svatba jako Komedie roku. Celkem čtyřikrát bylo divadlo oceněno jako Divadlo roku. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme