Rande za 80 korun? Běžte do Bio Central, mají lístky za 40.

Bio Central v létě nabízí levné projekce.
Bio Central v létě nabízí levné projekce. | autor: hradeckralove.cz

Prázdninovou „okurkovou sezónu“ se rozhodli zpestřit svým návštěvníkům provozovatelé kina Central. Po celé léto nabízí vybrané filmové projekce doslova za pár korun. Lístek totiž stojí méně, než dvě piva v hospodě. Na programu přitom nejsou žádné „béčkové“ filmy – Central láká na snímky jako Birdman, Divoké historky, nebo třeba Století Miroslava Zikmunda.

Jeden z hradeckých evergreenů o sobě dal opět vědět. Po několikaměsíční odmlce se dostal na program jednání rady Královéhradeckého kraje i bod rekonstrukce Gayerových kasáren. Radní se nakonec nad chátrající budovou slitovali a dali zelenou vypsání veřejné zakázky na vypracování projektové dokumentace pro její rekonstrukci. Nenechte se ale mýlit, „Gayerky“ generální oprava nečeká. Celý areál je vlastněný městem s výjimkou jedné budovy a právě té se bude krajská investice týkat. 

„Gayerova kasárna by měla najít znovu plnohodnotné využití. Nově vyhlášená veřejná zakázka má zajistit především zpracování architektonicko – výtvarného řešení a také vypracování plánu organizace výstavby. Gayerova kasárna vlastněná krajem leží v areálu, jehož většinovým vlastníkem je město Hradec Králové, proto veškeré další práce předpokládají také úzkou spolupráci se statutárním městem,“ uvedl tiskový mluvčí kraje Martin Holek.

Celá rekonstrukce má přijít na více než 200 milionů korun. Hodnota zakázky na vypracování projektové dokumentace bude zhruba 13 milionů. „Vítěz zakázky bude muset zpracovat soubor dokumentací, což obsahuje dokumentaci pro územní řízení, dokumentaci pro stavební povolení a prováděcí stavební dokumentaci. V první fázi bude vytvořena přednostně dokumentace pro územní řízení,“ uvedl krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák

S přístavbou, nebo bez?

Otázkou stále zůstává, zda bude součástí rekonstrukce i přístavba další části budovy. „V krajské budově kasáren chceme provést rekonstrukci budovy a modernizace vybavení depozitáře Muzea východních Čech. Uvažujeme, že bychom mohli před současnou historickou budovou kasáren přistavět část novou, která by byla využita pro další muzejní expozice,“ vysvětlil Dvořák. Nápad rekonstrukce budovy depozitáře i přístavby nové expoziční části zástupci Východočeského muzea kvitují. „Rekonstrukce je pro další rozvoj muzea stěžejní a je velice důležité, aby proběhla. Jde nám především o bezpečné uložení sbírkových předmětů. Muzeum disponuje také velmi kvalitním přírodovědným oddělením a přírodovědnými sbírkami, pro jejichž prezentování veřejnosti by byla ideální právě nová přístavba k objektu,“ uvedla dříve ředitelka muzea Jana Machková Prajzová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme