Štítky: | Městské lesy |

Rakve v městských lesích budou vzdělávat

Rakve v hradeckých lesích.
Rakve v hradeckých lesích. | autor: Městské lesy

Za jak dlouho se v přírodě rozpadne třeba plastová láhev? Nebo plechovka? Originálním způsobem se tyto informace dozvědí návštěvníci hradeckých lesů. Rakve s potřebnými informacemi jsou k vidění u Rytířského hradiště. Projekt by měl především vychovávat návštěvníky lesů.

U Rytířského hradiště vyrostlo nové zastavení, kde se návštěvníci dozvědí, jak dlouho se v přírodě rozkládají nejrůznější odpadky. Informační tabuli s přehledem materiálů a doby rozpadu doplňují symbolicky pohřbené odpadky v malých rakvičkách a panel s kresbou lesa plného nepořádku. "Snažíme se tak návštěvníky upozornit na problematiku vyhazování odpadků do přírody," vyvětlují pracovníci městských lesů. Zastaveníčko je součástí tzv. Odpadové stezky v lesích.

 

Rakve s informační tabulí Rakve s informační tabulí
autor: Městské lesy HK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
18.7.2019 00:51
Milan Černý (neregistrovaný)
Rakve
Tříleté děti se jdou podívat na slíbené hradiště, těší se na prolézačky, obrázky, pohádky, přírodu a - u vstupu na něj "čeká" pět "dětských" rakví, místo kterých mohla být jednoduchá prosklená vitrína s popisy.
Něco tak morbidního, nevkusného, nevhodného, hnusného a odporného se opravdu jen tak nevidí!!! Pravěpodobně byly zadarmo z Lesního hřbitova...
21.7.2019 07:37
František Vonásek (neregistrovaný)
Re.:
Souhlasím bez výhrad v plném rozsahu. Tuhle hnusárnu musel někdo navrhnout a dalších dvacet nohsledů ji muselo odsouhlasit - navrhuji pietní místo doplnit jejich fotkami, nacionály a funkcemi.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme