Štítky: | Městské lesy |

Rakve v městských lesích budou vzdělávat

Rakve v hradeckých lesích.
Rakve v hradeckých lesích. | autor: Městské lesy

Za jak dlouho se v přírodě rozpadne třeba plastová láhev? Nebo plechovka? Originálním způsobem se tyto informace dozvědí návštěvníci hradeckých lesů. Rakve s potřebnými informacemi jsou k vidění u Rytířského hradiště. Projekt by měl především vychovávat návštěvníky lesů.

U Rytířského hradiště vyrostlo nové zastavení, kde se návštěvníci dozvědí, jak dlouho se v přírodě rozkládají nejrůznější odpadky. Informační tabuli s přehledem materiálů a doby rozpadu doplňují symbolicky pohřbené odpadky v malých rakvičkách a panel s kresbou lesa plného nepořádku. "Snažíme se tak návštěvníky upozornit na problematiku vyhazování odpadků do přírody," vyvětlují pracovníci městských lesů. Zastaveníčko je součástí tzv. Odpadové stezky v lesích.

 

Rakve s informační tabulí Rakve s informační tabulí
autor: Městské lesy HK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
18.7.2019 00:51
Milan Černý (neregistrovaný)
Rakve
Tříleté děti se jdou podívat na slíbené hradiště, těší se na prolézačky, obrázky, pohádky, přírodu a - u vstupu na něj "čeká" pět "dětských" rakví, místo kterých mohla být jednoduchá prosklená vitrína s popisy.
Něco tak morbidního, nevkusného, nevhodného, hnusného a odporného se opravdu jen tak nevidí!!! Pravěpodobně byly zadarmo z Lesního hřbitova...
21.7.2019 07:37
František Vonásek (neregistrovaný)
Re.:
Souhlasím bez výhrad v plném rozsahu. Tuhle hnusárnu musel někdo navrhnout a dalších dvacet nohsledů ji muselo odsouhlasit - navrhuji pietní místo doplnit jejich fotkami, nacionály a funkcemi.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupání v písníku Marokánka můžete odnést vyrážkou i tučnou pokutou, pokud tam pojedete autem

Když je horko, lidé hledají k osvěžení každou jen trochu vhodnou vodní plochu. Koupající láká i písník Marokánka v hradeckých lesích. Pracovníci Městských lesů se hádají s neukázněnými řidiči, kteří auty vjíždějí hluboko do lesa. Našli auta zaparkovaná v lese a dokonce i…
Čtěte více

Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů začne 1. prosince. Ceny budou vyšší než loni

Stromky z Městských lesů Hradec Králové přijdou na trh první prosincový den. Lesníci hlásí, že letos jsou stromky kvalitní a zákazníci se mohou spolehnout na to, že budou česrtvé. Jejich ceny oproti loňskému roku ale vzrostou. Na trhu se objeví borovice, smrky i jedle. Na Vánoce…
Čtěte více

Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V lese bude rušno

Hájenka U Dvou šraňků se začíná opravovat. V těchto dnech se do hájovny na Černé stráni v hradeckých lesích stěhují řemeslníci. Celková rekonstrukce budovy ze třicátých let bude stát čtyři miliony korun. V hájovně vzniknou dvě bytové jednotky pro zaměstnance městských lesů.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme