Štítky: | Doprava | chytré semafory | radary |

Radary už jedou v ostrém provozu. Kde přesně v Hradci jsou?

Mapka s vyzačenými radary.
Mapka s vyzačenými radary. | autor: MMHK

Radary na hradeckých silnicích jsou od pondělí (1.5)  v ostrém provozu. Náměstek primátorky Miroslav Hloušek na svém facebookovém profilu zveřejnil mapku, kde se jednotlivé radary nacházejí. "Je důležité o spuštění informovat, protože smyslem radarů není od lidí vybrat peníze, ale zamezit vysokému překračování rychlosti a tím zajistit větší bezpečnost nás všech," zdůvodňuje náměstek.

Kde jsou radary a kamery?

Úsekové měření (oba směry)
➖ ulice Koutníkova
➖ ulice Antonína Dvořáka
Průjezd vozidel na červenou
➖ ulice Okružní
➖ Rašínova třída
Okamžité měření
➖ u základní školy v Úprkově ulici
➖ u základní školy ve Lhotecké ulici
➖ u základní školy na třídě SNP
➖ u točny Podzámčí ve Zborovské ulici
➖ u kuklenského kostela na Pražské třídě
➖ Pouchovská ulice u křižovatky s ulicí Pod Kopcem

U škol zatím padesátka

V souvislosti s nově instalovaným systémem byla například u třech základních škol ZŠ Úprkova, ZŠ SNP a ZŠ Malšova Lhota změněna maximální povolená rychlost. Původně zde byla třicítka s dodatkovými tabulkami týkajícími se časového omezení platnosti, podle požadavků dotčených orgánů ji ale nahradila padesátka. Současné vedení města s touto změnou nesouhlasí a řeší alternativní variantu. „Řešíme takové možnosti jako jsou například proměnná světelná dopravní značení, která budou omezovat rychlost právě jen ve vybraných časech. Musí to být ale sladěné s celým systémem, aby rozpoznal, kdy má kontrolovat třicítku a kdy padesátku. Ačkoliv bychom chtěli na místa vrátit kvůli bezpečnosti třicítku, tak v takové podobě, na jakou jsme byli zvyklí, už ji nikdo nepovolí,“ upřesnil Hloušek. Pokud nastane tato varianta, bude to nejdříve za několik měsíců, a to s ohledem na technické řešení a zákonné lhůty.

Radary nebudou fungovat všechny najednou

Všechny radary nebudou fungovat současně, ale je nastaveno jejich střídání. Řidiči však nepoznají, na kterých místech jim aktuálně budou hrozit pokuty. Kamery, které nebudou aktivní pro penalizační modul, budou stále funkční pro sběr statistických údajů intenzity dopravy. Podle předchozího odhadu by mělo město na pokutách vybrat zhruba 37 milionů ročně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.5.2023 14:11
venca (neregistrovaný)
semafory
Ať žíje nefunkční a chaotická zelená vlna.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Akce na Gočárově třídě a jízda MHD zadarmo. V pátek vrcholí týden bez aut ve městě

V Hradci Králové běží Evropský týden mobility, který prostřednictvím akcí, přednášek a dalších tematických událostí upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městě. Několikadenní program vyvrcholí v pátek 22. září akcí Den bez aut. Konat se bude v…
Čtěte více

Stavba severní tangenty je o krok dál. Měla by odvést dopravu mimo Hradec

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokročilo s přípravou další velké silniční stavby u Hradce Králové. Vybralo projektanty takzvané severní tangenty, která má odvést dopravu na silnici I/11 mimo Hradec Králové. ŘSD již na stavbu získalo souhlasné stanovisko v procesu posouzení…
Čtěte více

Přestupků u řidičů projíždějících Hradcem ubývá. Kde všude vás může radar změřit?

Inteligentní dopravní systém v Hradci stále jitří emoce. Alespoň u řidičů. Nicméně podle statistik přestupků ubývá. Zatímco v květnu radary zachytily 14 tisíc přestupků, v červnu už jich bylo jen 8 tisíc. Nejčastěji řidiči hřeší na ulici Antonína Dvořáka. Informaci přináší…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme