Štítky: | Doprava | chytré semafory | radary |

Radary už jedou v ostrém provozu. Kde přesně v Hradci jsou?

Mapka s vyzačenými radary.
Mapka s vyzačenými radary. | autor: MMHK

Radary na hradeckých silnicích jsou od pondělí (1.5)  v ostrém provozu. Náměstek primátorky Miroslav Hloušek na svém facebookovém profilu zveřejnil mapku, kde se jednotlivé radary nacházejí. "Je důležité o spuštění informovat, protože smyslem radarů není od lidí vybrat peníze, ale zamezit vysokému překračování rychlosti a tím zajistit větší bezpečnost nás všech," zdůvodňuje náměstek.

Kde jsou radary a kamery?

Úsekové měření (oba směry)
➖ ulice Koutníkova
➖ ulice Antonína Dvořáka
Průjezd vozidel na červenou
➖ ulice Okružní
➖ Rašínova třída
Okamžité měření
➖ u základní školy v Úprkově ulici
➖ u základní školy ve Lhotecké ulici
➖ u základní školy na třídě SNP
➖ u točny Podzámčí ve Zborovské ulici
➖ u kuklenského kostela na Pražské třídě
➖ Pouchovská ulice u křižovatky s ulicí Pod Kopcem

U škol zatím padesátka

V souvislosti s nově instalovaným systémem byla například u třech základních škol ZŠ Úprkova, ZŠ SNP a ZŠ Malšova Lhota změněna maximální povolená rychlost. Původně zde byla třicítka s dodatkovými tabulkami týkajícími se časového omezení platnosti, podle požadavků dotčených orgánů ji ale nahradila padesátka. Současné vedení města s touto změnou nesouhlasí a řeší alternativní variantu. „Řešíme takové možnosti jako jsou například proměnná světelná dopravní značení, která budou omezovat rychlost právě jen ve vybraných časech. Musí to být ale sladěné s celým systémem, aby rozpoznal, kdy má kontrolovat třicítku a kdy padesátku. Ačkoliv bychom chtěli na místa vrátit kvůli bezpečnosti třicítku, tak v takové podobě, na jakou jsme byli zvyklí, už ji nikdo nepovolí,“ upřesnil Hloušek. Pokud nastane tato varianta, bude to nejdříve za několik měsíců, a to s ohledem na technické řešení a zákonné lhůty.

Radary nebudou fungovat všechny najednou

Všechny radary nebudou fungovat současně, ale je nastaveno jejich střídání. Řidiči však nepoznají, na kterých místech jim aktuálně budou hrozit pokuty. Kamery, které nebudou aktivní pro penalizační modul, budou stále funkční pro sběr statistických údajů intenzity dopravy. Podle předchozího odhadu by mělo město na pokutách vybrat zhruba 37 milionů ročně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.5.2023 14:11
venca (neregistrovaný)
semafory
Ať žíje nefunkční a chaotická zelená vlna.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chytré semafory budou od května v ostrém provozu. Systém má upřednostňovat MHD a záchranáře a hlídat rychlost

Po necelých dvou letech od zahájení prací přechází od května do ostrého provozu inteligentní dopravní systém. Ten s sebou přináší několik změn v dopravě, ať už se jedná o upravení signalizací na 34 křižovatkách a čtyřech přechodech, zajištění preference vozidel pro MHD a složky…
Čtěte více

Nohu z plynu, za jízdu na červenou už v Hradci lítají pokuty

Kamery na křižovatkách v Hradci Králové od začátku dubna pokutují jízdu na červenou. V květnu přibudou i sankce za překročení povolené rychlosti. Nový inteligentní dopravní systém se testoval od loňského listopadu, kamery na dvanácti místech přitom zachytily neuvěřitelných 26…
Čtěte více

Panely s nejbližšími odjezdy vozů MHD jsou často mimo provoz. Dopravní podniky ty rozbité vymění

Pokud cestujete v Hradci městskou hromadnou dopravou a zvykli jste si rychle mrknout na elektronické panely s nejbližšími spoji, určitě jste zaznamenali, že na některých zastávkách zkrátka nefungují. Hradecký dopravní podnik těch rozbitých eviduje celkem 19. Bohužel náhradní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme