Štítky: | Doprava | chytré semafory | radary |

Radary už jedou v ostrém provozu. Kde přesně v Hradci jsou?

Mapka s vyzačenými radary.
Mapka s vyzačenými radary. | autor: MMHK

Radary na hradeckých silnicích jsou od pondělí (1.5)  v ostrém provozu. Náměstek primátorky Miroslav Hloušek na svém facebookovém profilu zveřejnil mapku, kde se jednotlivé radary nacházejí. "Je důležité o spuštění informovat, protože smyslem radarů není od lidí vybrat peníze, ale zamezit vysokému překračování rychlosti a tím zajistit větší bezpečnost nás všech," zdůvodňuje náměstek.

Kde jsou radary a kamery?

Úsekové měření (oba směry)
➖ ulice Koutníkova
➖ ulice Antonína Dvořáka
Průjezd vozidel na červenou
➖ ulice Okružní
➖ Rašínova třída
Okamžité měření
➖ u základní školy v Úprkově ulici
➖ u základní školy ve Lhotecké ulici
➖ u základní školy na třídě SNP
➖ u točny Podzámčí ve Zborovské ulici
➖ u kuklenského kostela na Pražské třídě
➖ Pouchovská ulice u křižovatky s ulicí Pod Kopcem

U škol zatím padesátka

V souvislosti s nově instalovaným systémem byla například u třech základních škol ZŠ Úprkova, ZŠ SNP a ZŠ Malšova Lhota změněna maximální povolená rychlost. Původně zde byla třicítka s dodatkovými tabulkami týkajícími se časového omezení platnosti, podle požadavků dotčených orgánů ji ale nahradila padesátka. Současné vedení města s touto změnou nesouhlasí a řeší alternativní variantu. „Řešíme takové možnosti jako jsou například proměnná světelná dopravní značení, která budou omezovat rychlost právě jen ve vybraných časech. Musí to být ale sladěné s celým systémem, aby rozpoznal, kdy má kontrolovat třicítku a kdy padesátku. Ačkoliv bychom chtěli na místa vrátit kvůli bezpečnosti třicítku, tak v takové podobě, na jakou jsme byli zvyklí, už ji nikdo nepovolí,“ upřesnil Hloušek. Pokud nastane tato varianta, bude to nejdříve za několik měsíců, a to s ohledem na technické řešení a zákonné lhůty.

Radary nebudou fungovat všechny najednou

Všechny radary nebudou fungovat současně, ale je nastaveno jejich střídání. Řidiči však nepoznají, na kterých místech jim aktuálně budou hrozit pokuty. Kamery, které nebudou aktivní pro penalizační modul, budou stále funkční pro sběr statistických údajů intenzity dopravy. Podle předchozího odhadu by mělo město na pokutách vybrat zhruba 37 milionů ročně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.5.2023 14:11
venca (neregistrovaný)
semafory
Ať žíje nefunkční a chaotická zelená vlna.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Řidiči si na radary ve městě zvykají, přestupků ubývá

Pokuty za víc než 13 milionů korun už nadělily řidičům radary Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové. Radary jsou na osmi místech města od loňského května. Další přestupky za víc než milion korun pak zachytily automatické kamery, které hlídají jízdu na červenou.…
Čtěte více

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme