Rada města posvětila přesun sochy Ulricha

Radní Hradce Králové se tento týden opět zabývali přemístěním pomníku Františka Ulricha. Radní zastupitelstvu doporučili, aby na svém příštím zasedání definitivně schválilo přesun sochy včetně slunečních hodin na Ulrichovo náměstí do prostoru k fontáně. Poslední slovo budou mít ve věci zastupitelé na konci června.

Jak uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková, bod byl v květnu radními přerušen pro rozdílnost názorů na věc. Celou záležitostí se proto opakovaně zabývala kulturní komise rady města a výbor pro územní plánování a rozvoj města zastupitelstva. "Úterní rozhodnutí rady dalo volnou ruku a mandát k jednání náměstku Kroftovi, aby jednal s autorem sochy prof. Hanzíkem o souhlasu k přemístění celého díla a zároveň předložení zastupitelstvu 28. června," uvedla Vlčková.
Transport sochy, která se nyní nachází na Náměstí Svobody není jednoduchou záležitostí. V případě, že zastupitelé kývnou na přemístění pomníku, je nutné připravit veškeré podklady jako je technická dokumentace podstavce na určeném místě a ruku v ruce vyčíslit náklady na přesun a nové usazení pomníku. Samozřejmostí je po získání souhlasu autora s přemístěním celého díla, vypsání výběrového řízení na subjekt, jež dílo přemístí a vydání územního souhlasu nebo územního rozhodnutí vázaných ke konkrétnímu novému místu sochy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.6.2011 13:31
Brouk  (Nováček)
Radní pro kulturu je člověk kulturou odkojený, snad i s vkusem, zdálo se dosud - a přesto dojde za jeho působení k takovému průšvihu? Vím, že se na původní verzi pomníku nepodílel on, ani že to nebyl on, kdo zavrhl Doskočilův pomník, ale jestli celá anabase skončí za jeho šéfování kultuře v HK tímto způsobem, vytvořil si krásný pomník sám sobě a své *********. Vložil jsem místo slova hvězdičky kvůli tomu, že neznám přesné odoklnosti a komplikace vyjednávání, které by vedlo ke změně současného stavu Náměstí Svobody. Pan Krofta bude mít u mne stále šanci se k problému vyjádřit: tato Radnice prý usiluje o zlepšení komunikace s občany.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme