Prvním novorozeným občánkem Hradce v roce 2022 je Kilian Trnka

První miminko roku má jméno Kilian.
První miminko roku má jméno Kilian. | autor: Pixmac

Prvním občánkem města Hradce Králové v roce 2022 je chlapec Kilian Trnka, který se narodil 1. ledna v 9.24 hodin. Váží 3,4 kilogramů a měří 51 centimetrů. Kilian se narodil jako druhé novoroční miminko v hradecké fakultní nemocnici, ale první s trvalým pobytem v Hradci Králové. Spolu s maminkou jsou oba v pořádku.

S ohledem na situaci kolem koronaviru a platný zákaz návštěv ve fakultní nemocnici primátor letos maminku s miminkem v porodnici navštívit nemůže. „Jako primátor mám začátek roku obvykle spojený s krásným zážitkem přivítání našeho prvního občánka přímo v porodnici, bohužel i letos budeme muset setkání s prvním hradeckým miminkem a s rodiči odložit. Přeji mu i mamince hodně zdraví a sil nejen do nejbližších dnů,“ uvádí primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Malý Kilian jako první občánek města dostane od radnice finanční dar ve výši pěti tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř třinácti tisíc korun, kterou obdrží až při slavnostním vítání občánků v dubnu. Na tomto symbolickém obřadu, které se pravidelně koná v Divadle Drak, dostávají miminka domovský list, drobné dárky a stříbrnou pamětní minci, pouze první miminko narozené v novém roce dostane zlatou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké porodnici se vloni narodilo nejvíc dětí za posledních pět let

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020. Neznamená to, že…
Čtěte více

Hradecká radnice už zase vítá nové občánky. Covid tuto akci na měsíce zastavil

Tradiční vítání občánků, které pořádá město Hradec Králové, pokračuje. Pro děti narozené v roce 2021 bude probíhat stejně jako v minulých letech formou malého představení v Divadle Drak. Dětem narozeným v roce 2020 a koncem roku 2019 vládní protiepidemická opatření neumožnila…
Čtěte více

Letošním prvním miminkem v Hradci je Martin Jáchym Havrda

Hradec Králové už má svého prvního občánka, který se narodil v roce 2018. Je jím Martin Jáchym Havrda, který se narodil v porodnici hradecké fakultní nemocnice na Nový rok ve 13:49 hodin. Měřil 53 centimetrů a vážil 3,51 kilogramu. Maminku a malého Martina v úterý dopoledne v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme