První stavební práce u Koruny začnou do konce října

Aupark bude stát u Koruny do dvou let. Vizualizace: HB Reavis
Aupark bude stát u Koruny do dvou let. Vizualizace: HB Reavis

Bezplatné parkování na ne úplně oficiální parkovací ploše u Koruny v Hradci Králové během následujících několika dnů definitivně skončí.

Řidiči, kteří tu parkují, si budou muset hledat místa k odstavení svého vozidla někde jinde. Do konce měsíce října se v lokalitě začne s demolicí starých budov, na kterou naváže dva roky trvající výstavba obchodního centra Aupark developerskou společnosti HB Reavis. Informaci přinesl v tomto týdnu Hradecký deník.

Bourat se začne nejspíš už příští týden

O tom, že by parkování v lokalitě u Koruny mělo minimálně na následující dva roky skončit, než se dostaví obchodní centrum Aupark, jsme vás informovali už v tomto článku. Stovky řidičů, kteří tu každodenně parkují, si budou muset hledat jiná místa. Město jim jako alternativu navrhuje například nedaleké parkovací domy Katschnerka nebo Kollárova. Oba jsou ale placené.

Řidiči budou muset přemístit svá vozidla nejspíš už příští týden. Dělníci a těžké stroje začnou na místě bývalého autobusového nádraží s bouráním ještě do konce tohoto měsíce. Z bezpečnostního hlediska zde proto nebude možné dále parkovat. „Budou odstraněny dvě budovy – bývalá celnice na okraji parkoviště a také bývalá budova Drahstavu, která je v Zamenhofově ulici u železniční trati," uvedla pro Hradecký deník tisková mluvčí developerské společnosti HB Reavis Magdaléna Drsová.

S výstavbou Auparku souvisí rekonstrukce křižovatky u Koruny

Společnost HB Reavis, která obchodní centra Aupark staví i na jiných místech v Evropě, již dříve uvedla, že o přesném datu demolice budou parkující včas upozorněni informačními tabulemi.

Po demoličních pracích se v lokalitě začne nejen s výstavbou obchodního centra na ploše zhruba 25 tisíc metrů čtverečních, ale také s celkovou rekonstrukcí křižovatky. Ta bude mít podobu kruhového objezdu, v jehož středu bude umístěna ocelová konstrukce ve tvaru koruny a na ní bude uchyceno osvětlení a také troleje. Uprostřed "koruny" bude navíc ještě umístěn vodní prvek. Jak Aupark, tak i křižovatka, jejíž opravu za zhruba 25 milionů korun financuje město Hradec Králové, by měly být dokončené na podzim roku 2016.

Po dostavbě Auparku budou moci řidiči u Koruny opět parkovat. Firma HB Reavis přislíbila, že obchodní centrum nabídne více než 1200 parkovacích míst, které by měly postačit nejen nakupujícím, ale i řidičům, kteří lokalitu využívali k parkování doposud.

O tom, co dalšího obchodní centrum Aupark lidem nabídne a jak bude vypadat, jsme vás informovali už dříve v tomto článku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Řidiče honila hlídka strážníků, došlo i na zbraně

Pozornost hlídky výjezdové skupiny městské policie upoutal řidič vozidla Honda, který nerespektoval zákaz vjezdu a velkou rychlostí vjel do pěší zóny na Riegrově náměstí. Strážníci se za autem rozjeli a chtěli řidiče zastavit. Ten nereagoval, naopak ještě zvýšil rychlost.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme