Prostor Pro sbírá užitečné věci pro mladé lidi, donést je můžete i na divadelní festival Open Air Program

Foto: Prostor Pro
Foto: Prostor Pro

Sbírkový den pro Restart shop neboli nový obchod s darovaným zbožím na podporu teenagerů, kteří v životě neměli příliš štěstí, pořádá v úterý 24. června od 9 do 12 a od 16 do 19 hodin malšovické Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klídek, které provozuje nezisková organizace Prostor Pro.

Pokud máte doma zbytečné oblečení či vybavení do domácnosti, které ovšem není poničené a ještě stále funguje, darujte ho těm, kteří ho potřebují. 

"Darované věci mohou zájemci přinést do sídla organizace Prostor Pro na ulici Čajkovského 1861, naproti Centru Mladých v Malšovicích, kde je předají sociálním pracovníkům," říká o sbírce, která aktivně probíhá od úterý 25. června, Stanislav Rojít z malšovického Prostoru Pro.

Předmětem sbírky jsou veškeré nepotřebné věci jako oblečení, šperky, sportovní potřeby, bytové doplňky, knížky, hračky, nádobí a další. Organizátoři sbírky však upozorňují, že se nesbírá ani jídlo a ani léky. "Podmínkou je, aby veškeré věci byly neponičené, funkční a čisté. Výtěžek z prodaných darů pak poputuje na podporu nízkoprahových klubů pro mládež," doplnil Stanislav Rojík.

Proč se královéhradecký nízkoprahový klub pustil do sbírky? 

Sbírkový den pro obchod Restart shop se koná po celé České republice a zapojit se do něj mohou všechny nízkoprahové kluby. "Jednou z motivací je také možnost získání pobytu pro 12 dětí v hodnotě  75 000 korun pro to zařízení, kterému se do 30. června podaří nasbírat dary s nejvyšší prodejní hodnotou," uvedl ještě Stanislav Rojík. Prostor Pro a jejich dva kluby pro děti a mládež tak vyzývají královéhradeckou veřejnost, aby se do sbírky aktivně zapojila s nimi.  

Sbírka poběží až do pondělí 30. června

„Kromě úterý 24. června je možné předměty do sbírky pro Restart shop přinášet až do 30. června také přímo na divadelní festival Open Air Program, kde po celou dobu jeho konání působíme v rámci doprovodného programu a naši pracovníci si předměty od dárců rádi vyberou,“ říká Lucie Novotná, koordinátorka sbírky.

Dobročinný obchod Restart Shop podporuje teenagery například tím, že jim nabízí první zaměstnání, tzn. určitý restart, který do života potřebují. Zisk z prodeje je určen pro nízkoprahová zařízení pro mládež, kde tito mladí lidé často tráví svůj volný čas a mohou tak samostatně řešit problémy, které je trápí. V Hradci Králové se podpory a iniciativy chopila obecně prospěšná společnost Prostor Pro, která provozuje dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež Klídek a Klubík.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Divadelní festival se blíží. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat kultury v hradeckých ulicích? Letošní divadelní festival je naplánován v termínu od 24. června až do 1. července. Předprodej vstupenek začíná už v pondělí 9. května od 10 hodin. Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové…
Čtěte více

Divadelní festival se vrací do Hradce v plném rozsahu a s novým názvem Regiony

Červnový divadelní festival, který má v Hradci Králové více než pětadvacetiletou tradici, ohrožovala do poslední chvíle nepředvídatelná vládní opatření a omezení. Nakonec rozvolnění umožní, aby se tradiční svátek divadla a živého umění uskutečnil v plném programovém rozsahu…
Čtěte více

Zveme: Na divadelňák Letos jinak, farmářské trhy a noční prohlídku města

Poslední červnový víkend slibuje velkou nálož kultury, ač se do poslední chvíli nevědělo, jakou bude mít letošní výjimečný ročník divadelního festivalu podobu. Festival Divadlo evropských regionů a Open air program LETOS JINAK se koná od pátku do neděle. Vyrazit můžete také do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme